شنبه 5 بهمن 1398
آرش قاسمی صداگذار انیمیشن «لوپتو»:

از بهترین گوینده‌ها برای انیمیشن «لوپتو» استفاده کردیم

آرش قاسمی صداگذار انیمیشن «لوپتو»
    -     کد خبر: 9630
    -     تاريخ انتشار : 1398/7/30|12:21
صداگذار انیمیشن «لوپتو» معتقد است این کار هم مخاطب نوجوان و جوان را جذب می‌کند و هم برای مخاطب کودک جاذبه‌ها و فانتزی‌های مخصوص به خود را دارد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، آرش قاسمی صداگذار انیمیشن «لوپتو» گفت: الان حدود یک هفته است که من وارد پروژه «لوپتو» شدم و به لحاظ محتوایی بسیار کار را پسندیدم.

وی افزود: این کار هم مخاطب نوجوان و جوان را جذب می‌کند و هم برای مخاطب کودک جاذبه‌ها و فانتزی‌های مخصوص به خود را دارد و بر خلاف سایر انیمیشن‌های مشابه برای گروه محدودی ساخته نشده است.

وی توضیح داد: ما در مراحل اولیه کار هستیم و فعلا باید افکت‌ها را آماده کنیم و از حدود ۱۵ روز دیگر وارد صداسازی بشویم و سپس تمیزکاری‌های دیالوگ‌ها را انجام دهیم.

وی ادامه داد: همه دیالوگ‌ها ضبط شده و در دست ماست و از بهترین گوینده‌ها با مناسب‌ترین جنس صدا استفاده شده و دیالوگ‌های تمیز و ایده‌آلی داریم که بعد از مرتب کردن آنها باید فضاهای صوتی مخصوص انیمیشن را بسازیم.

قاسمی درباره تجربه کلی صداگذاری انیمیشن گفت: تفاوت اصلی انیمشین با سینمایی این است که مانند بوم سفید نقاشی بکر و خالی است و همه صداها اعم از دیالوگ‌ها و فضاها را بازسازی کنیم. حتی کوچک‌ترین صداها مانند صدای پا، صدای در و … نیاز به بازسازی از جنس فانتزی دارد.

وی معتقد است: این بازسازی باید از جنسی باشد که هم به عالم واقعی شباهت داشته باشد و هم خیال‌پردازی کودکانه و فانتزی را دارا باشد.

وی همچنین درباره موسیقی «لوپتو» گفت: موسیقی هم بخش مهمی از کار است که باید ببینیم چه طور از آب در می‌آید و چقدر می‌تواند به بهبود اثر کمک کند.

در گویش کرمانی «لوپتو» به عروسک‌ها و اسباب بازی‌های دست‌ساز گفته می‌شود. به عبارتی معادل کلمه اسباب‌بازی در گویش کرمانی است.

شایان ذکر است مرکز تلویزیون و انیمیشن حوزه هنری وابسته به سازمان سینمایی حوزه هنری با مشارکت موسسه فرهنگی هنری «فراسوی ابعاد» در کرمان انیمیشن سینمایی «لوپتو» را تولید می‌کنند.

انتهای پیام/

منبع: سوره سینما

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال