شنبه 14 تیر 1399

عرض ارادت شاعران کردستانی به اهل بیت (ع)

شب شعر بیجار
    -     کد خبر: 9600
    -     تاريخ انتشار : 1398/7/28|15:05
سرویس : استانها
حوزه هنری شهرستان بیجار شب شعر آیینی را روز سه‌شنبه ۳۰ مهرماه در محل سالن آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور برگزار می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، حوزه هنری شهرستان بیجار با همکاری دانشگاه پیام نور بیجار شب شعر آیینی را  ساعت ۱۷ روز سه شنبه ۳۰ مهرماه در محل سالن آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور برگزار می‌کند.

ناصر قربان‌پور سرپرست حوزه هنری بیجار ضمن اعلام این‌ خبر گفت: ویژه برنامه «ساز و سخن» که به صورت ماهیانه در حوزه هنری بیجار برگزار می‌شود در بیست و پنجمین برنامه خود که با همکاری دانشگاه پیام نور و با حضور شاعران برجسته استان برگزار می‌شود به شعر آیینی اختصاص یافته است.

قربان‌پور گفت: حوزه هنری شهرستان بیجار در‌ راستای فعالیت‌ها و رسالت‌های محوری خود به صورت منظم در مناسبت‌های مختلف اقدام به برگزاری برنامه‌های ویژه می‌نماید که بر همین اساس در این برنامه که با همکاری دانشگاه پیام نور برگزار می‌شود از شاعران خوش قریحه استان دعوت نمود تا سروده‌های خود را در خصوص این ایام قرائت نمایند و بتوانیم از وجود پربار و گهربارشان بهره‌مند شویم.

وی اظهار کرد:‌ هنر باید در خدمت مردم باشد و خوشبختانه قریب به اتفاق شاعران با توجه به ارزش‌های دینی و اسلامی به عنوان مهم‌ترین اصل در خلق آثار خود سروده‌های بسیار ارزشمندی با موضوعات دینی و در وصف ائمه اطهار (علیهم السلام ) را سروده و آثار ماندگاری را به ثبت رسانده اند.

سرپرست حوزه هنری بیجار ضمن تقدیر از استقبال بسیار خوب شاعران از این برنامه افزود: برگزاری برنامه‌های این چنینی و گرد آوردن شاعران در کنار هم اقدامی ارزشمند در راستای تشویق و ترغیب شاعران و همچنین استفاده آنان از تجربیات یکدیگر خواهد بود.

قربانپور بیان کرد: در این برنامه شاعران علی احسان فریدونی، ابوالقاسم معمار، ابوالقاسم آقامیری، محمد رحیمی رضوان، احد شکرپور، علی اصغر فریدونی، طاهره تختی، محمد وطنخواه، محسن شکریان و سهیل جمشیدپور آخرین سروده‌های خود را با مضوع آیینی قرائت می‌نمایند.

وی با دعوت از تمامی علاقه‌مندان گفت: ورود برای دوستداران فرهنگ و ادب در این محفل شاعرانه آزاد است.

قربان‌پور ضمن اشاره به دیگر برنامه‌های حوزه هنری بیجار در ایام محرم گفت: برگزاری ششمین سوگواره ملی عکس عاشورایی با همکاری فرمانداری، شورای اسلامی و شهرداری بیجار و داوری اساتید محسن راستانی، آرش خاموشی و جمشید فرجوندفردا، در اواخر آبان‌ماه برگزار می‌شود و علاقه‌مندان تا ۵ آبان فرصت دارند آثار خود در بخش‌های مختلف این سوگواره را به دبیرخانه سوگواره مستقر در روابط عمومی شهرداری بیجار ارسال نمایند.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال