دوشنبه 16 تیر 1399

مرادی: انس با کتابت راهگشای خلق یک اثر ماندگار است

نشست خوشنویسی
    -     کد خبر: 9584
    -     تاريخ انتشار : 1398/7/24|14:14
سرویس : استانها
نشست تخصصی خوشنویسی با محوریت چلیپا و کتابت با حضور استاد رسول مرادی در زنجان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، نشست تخصصی خوشنویسی با همکاری حوزه هنری استان زنجان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن خوشنویسان استان با حضور استاد برجسته خوشنویسی رسول مرادی و جمعی از هنرمندان خوشنویس استان عصر روز سه‌شنبه ۲۳ مهرماه ساعت ۱۵:۳۰ در فرهنگسرای امام خمینی (ره) برگزار شد.

این نشست با موضوع چلیپا و کتابت، با حضور رسول مرادی از اساتید برجسته خوشنویسی ایران و جمعی از خوشنویسان و علاقه‌مندان به هنر خوشنویسی و با محوریت موضوع چلیپا و آشنایی با ضوابط و قواعد و قانونمندی‌های کتابت، در ادامه کارگاه بداهه نویسی خوشنویسی به مناسبت فرا رسیدن اربعین سرور و سالار شهیدان و گرامیداشت هفته خوشنویسی برگزار شد.

در این نشست رسول مرادی ضمن ارائه مباحثی پیرامون کتابت، مطالبی را از قبیل چینش حروف و کلمات و تنظیم سطرها در خوشنویسی، ادوات کتابت و آداب مشق کردن را برای هنرمندان خوشنویس استان نیز تحلیل و مورد بررسی قرار داد.

رسول مرادی از انس با کتابت گفت و افزود: تجربه کتابت در طی سال‌های متمادی باعث می‌شود که کاتب خودش را با شرایط سخت کتابت مأنوس کرده و تجربه‌های لازم که راهگشای خلق یک اثر ماندگار است را به وجود آورد.

شایان ذکر است، از آثار خلق شده در کارگاه بداهه نویسی خوشنویسی که عصر روز دوشنبه ۲۲ مهرماه با حضور بیش از ۳۰ نفر از هنرمندان خوشنویس از شهرستان‌های ابهر، خرمدره، خدابنده و سلطانیه در فرهنگسرای امام خمینی(ره) برگزار شده بود، آثار برتر انتخاب و در نشست تخصصی خوشنویسی در حضور استاد رسول مرادی و جمعی از مسئولین و هنرمندان هنر خوشنویسی تقدیر به‌عمل آمد.

انتهای پیام/

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال