چهارشنبه 5 تیر 1398
امیریل ارجمند درآستانه روز جهانی قدس:

قدس یک تلنگر است برای همه ما که انسان باشیم/ ما بیش از اطراف‌مان به موضوع فلسطین پرداختیم

امیریل ارجمند
    -     کد خبر: 956
    -     تاريخ انتشار : 1396/3/31|10:02
بازیگر فیلم سینمایی «شکارچی شنبه» قدس را تلنگری برای انسانیت عنوان کرد و گفت: وضعیت حال حاضر منطقه ما از جنگ نرم خارج شده و به یک جنگ واقعی تبدیل شده است؛ چون فقط مختص فلسطین نیست. ما باید هوشیار باشیم و آگاهی‌مان را بالا ببریم.

این هنرمند در آستانه روز جهانی قدس در گفت‌و‌گویی با خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری درباره اینکه با توجه به مفهوم جنگ نرم چقدر لازم است که در زمینه مسائلی چون فلسطین آثار سینمایی تولید شود، توضیح داد: در حال حاضر این اتفاقات و جنگ طلبی به غیر از فلسطین در سوریه، عراق و حتی مرزهای پاکستان و افغانستان در حال رخداد است و دیگر خاص یک نقطه نیست و از جنگ نرم خارج شده است بلکه به یک جنگ واقعی و علنی تبدیل شده است. ما باید در این زمینه آگاهی‌مان را بالا ببریم و نقطه‌گذاری‌مان را محدود نکنیم. اینکه فقط به یک نقطه تمرکز کنیم درست نیست و باید هوشمندانه رفتار کنیم.

وی در ادامه همین مطلب در زمینه تولید بیشتر آثار سینمایی با موضوعیت قدس و اینکه آیا این اقدام می‌تواند ارزش‌های انسانی را به جهان نشان بدهد؛ خاطرنشان کرد: اگر واقعا درست اتفاق بیفتد و بحث سفارشی بودن مطرح نباشد قطعا تاثیرگذار خواهد بود؛ چون به هرحال فرق اینکه یک اتفاق با اعتقاد ساخته شود تا اینکه سفارشی باشد خیلی زیاد است. یک فیلم سینمایی باید دارای درام و قصه خوب باشد، در این صورت است که در همه جهان تاثیر خواهد گذاشت؛ چراکه مهم کار باکیفیت ارائه دادن است تا آن اثر را به یک اتفاق هنری تبدیل کند. اگر جنگ نرم است پس باید ابزار و آدم‌هایش هم وجود داشته باشند. ما سردار سلیمانی را داریم، باید در اینجا هم چنین سردارانی داشته باشیم.

ارجمند سپس در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه قدس به عنوان یک الگو در شعار آزادی‌خواهی، از چه ظرفیت‌های سینمایی برخوردار است، اظهار کرد: اگر در این زمینه عمیق باشیم وقتی این طرف و آن طرف را نگاه کنیم، از بحث اشغال یک چیز دیگری هم از اطرافمان به دست می‌آوریم که کمی عمیق‌تر است، یعنی یک جایی تصمیم گرفته می‌شود واقعا اشغال کرد و این اشغال به هر قیمت و بهانه‌ای رویکردهایی مثل کشتار و خراب کردن خانه‌ها را دارد که به نظرم یک فاجعه انسانی است. کشور ما دارای این ظرفیت است و شیعه علی‌وار بودنمان می‌گوید که باید خاصیت انسان بودنمان و انسانی رفتار کردنمان را داشته باشیم. خواهی نخواهی ما بیش از اطرافمان درباره موضوع فلسطین در سینما و تلویزیون کار انجام داده‌ایم. به نظر من قدس تلنگری برای همه انسان‌هاست؛ چون انسان آزاد است و این آزادی است که مهم‌ترین رکن انسانیت را تشکیل می‌دهد.

این بازیگر سینما و تلویزیون در پایان گفت: من هیچ‌وقت خاطره‌ای از جشنواره فجری که فیلم «شکارچی شنبه» در آن شرکت کرد را فراموش نمی‌کنم. اکنون توصیه‌ام به کارگردانان نیست بلکه به عوامل بالاتر از کارگردانان است که اگر قرار است کاری را که دوست دارند تولید شود حمایت کنند؛ چون سفارش دادن تنها بهانه‌ نیست بلکه باید حمایت کنند. ما باید در این عرصه باهم همسو باشیم و دست به دست هم بدهیم و طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب الان وقت دست به دست هم دادن است.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال