جمعه 9 خرداد 1399

آغاز به کار اولین جشنواره ملی دیوار نگاری در یاسوج

جشنواره دیوارنگاری
    -     کد خبر: 9559
    -     تاريخ انتشار : 1398/7/22|12:14
سرویس : استانها
با حضور رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد، شهردار شهر یاسوج و هنرمندان برجسته کشور، اولین جشنواره دیوار نگاری در شهر یاسوج آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، رئیس حوزه هنری با بیان اینکه دو هزار متر مربع از دیوارهای شهر یاسوج در قالب این طرح نقاشی خواهد شد گفت:در این جشنواره ۸۸ هنرمند از ۱۳ استان کشور ۳۸۹ اثر را به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده بودند که ۳۹ طرح پذیرفته شد و با حضور دو تن از پیشکسوتان این عرصه ۳۱ اثر از ۲۰ مهرماه به مدت ۵ روز بر روی دیوارهای شهر یاسوج اجرایی خواهد شد.

شریف اسلامی تصریح کرد: این جشنواره به میزبانی شهرداری یاسوج و همکاری و مشارکت حوزه هنری کهگیلویه وبویراحمد برگزار می‌شود.

اسلامی خاطرنشان کرد: شهر یاسوج، شهری جوان است و نوع زندگی ساکنین کنونی آن پیش از شهر شدن این منطقه، زندگی عشایری و روستایی بوده است. براین اساس، پروسه شهری شدن و مدنیت در این شهر خیلی سریع روی داد و این شتاب موجب شد در این پروسه نیازهای ثانویه شهروندان از جمله نیازهای روانی و اجتماعی و خودشکوفایی کمتر دیده شود.

اسلامی تصریح کرد: به نظر می‌رسد در دهه ششم عمر شهر یاسوج باید به دنبال ایجاد زیرساخت‌ها و بسترهایی برای پاسخ به این نیازها باشیم تا فرصت و بستری برای رشد و تعالی شهروندان این شهر در زمینه‌های مختلف مهیا شود.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال