پنج شنبه 12 تیر 1399

طرح جدید سازماندهی اطلاعات فعالان ادبیات پایداری مراکز استانی

فخرزاده
    -     کد خبر: 9527
    -     تاريخ انتشار : 1398/7/20|13:02
سرویس : استانها
در حاشیه نهمین نشست کارشناسان فرهنگ و مطالعات پایداری، مسائل مربوط به استان‌های مرزی درگیر جنگ مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، در حاشیه نهمین نشست مسئولان دفاتر فرهنگ و مطالعات مراکز استانی در شهر یزد، مسائل مربوط به فعالیت‌های انجام شده در بخش استان‌های درگیر جنگ با هدف بیان فعالیت‌های صورت گرفته و اقدامات جاری با حضور حجت الاسلام سعید فخرزاده مشاور مدیرکل امور استان‌های حوزه هنری در امور پایداری و مسئولان دفاتر فرهنگ و مطالعات پایداری استان‌های مرزی و درگیر جنگ برگزار شد.

در ابتدای این نشست حجت الاسلام فخرزاده با تاکید به مراحل تحول در دفاتر پایداری استان‌ها گفت: پس از راه اندازی دفاتر پایداری، آموزش و تربیت نیروی انسانی و تلاش به سمت تولید آثار فاخر و تاثیرگذار در دستور کار قرار گرفت که الحمدالله با ترکیب مناسب دفتر مطالعات پایداری امور استان‌ها در اداره کل امور استان‌های حوزه هنری این مرحله به‌خوبی اجرا و در حال تکمیل است.

مشاور مدیرکل امور استان‌ها با اشاره به آغاز مرحله جدید سازماندهی اطلاعات فعالان ادبیات پایداری خاطرنشان کرد: منابع موجود برای برنامه‌ریزی درست و واقعی جهت تولیدات گوناگون در بخش گردآوری و تدوین اطلاعات در نظر گرفته شده است و با توجه به لزوم حمایت از فعالیت مناطق مرزی درگیر جنگ، این طرح ابتدا در مناطق فوق، عملیاتی خواهد شد.

وی سپس به جزئیات اجرایی این طرح اشاره کرد و گفت: از اقدامات این طرح ایجاد بانک اطلاعات مرتبط با موضوع استان‌های مذکور(شامل بانک موضوعات، بانک اشخاص، بانک خاطرات، بانک اسناد و بانک مطبوعات) و راه اندازی کتابخانه تخصصی در استان‌های فوق است.

فخرزاده پیشرفت و خلق آثار درخشان را در پشتیبانی آموزشی در این مسیر عنوان کرد و گفت: تشکیل دو ستاد استانی یکی در خوزستان و دیگری در کردستان برای پشتیبانی آموزشی و نظارتی در جهت حمایت از تولیدات استان‌های مرزی درگیر جنگ از دیگر برنامه‌های در دست اقدام است، در این راستا برنامه‌ریزی برای ایجاد شبکه ارتباطی مجازی و تصویری بین این استان‌ها به‌صورت برپایی کارگاه‌های آموزشی مجازی و آنلاین در حال پیگیری است.

در ادامه این نشست کارشناسان مراکز استانی درگیر جنگ با طرح سوالات با ابعاد طرح آشنا شدند و با بیان موانع پیش روی طرح، در جهت اقدام برای رفع موانع خواستار حمایت ستادی بودند، مواردی چون کمبود تجهیزات اولیه، محدودیت، نیروهای آموزش دیده و همکاری سازمان‌های مرتبط.

استان‌های مرزی که در ایام دفاع مقدس درگیرجنگ بوده اند، شامل استان‌های خوزستان، هرمزگان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی و بوشهر است.

انتهای پیام/

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال