چهارشنبه 22 مرداد 1399

زمان و مکان اجرای آثار راه یافته به چهارمین همایش تئاتر اربعین اعلام شد

جدول همایش روایت راهیان
    -     کد خبر: 9510
    -     تاريخ انتشار : 1398/7/17|11:54
سرویس : استانها
آیین‌های نمایشی چهارمین همایش بین المللی تئاتر اربعین با عنوان «روایت راهیان» در مرز ایران، نجف و مسیر پیاده‌روی و کربلا اجرا می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، آرش ساربان دبیر اجرایی چهارمین همایش بین‌المللی تئاتر پیاده‌روی با اعلام این خبر گفت: ۵۸ اثر از ۲۵ استان به دبیرخانه این همایش ارسال شد. پس از داوری ۲۵ اثر از ۱۲ استان انتخاب شده که از میان آنها ۵ اثر در بخش ایران و ۲۰ اثر در بخش عراق انتخاب شده‌اند. در مرز‌ها نیز اجرا داریم. گروه‌ها در شهر نجف کار را آغاز می‌کنند و سپس به سوی موکب‌ها می‌روند. ما ۴ موکب داریم که گروه‌ها در آنجا تقسیم‌بندی می‌شوند.

وی افزود: پس از آغاز همایش و اجرای دو روزه از صحن حضرت فاطمه در حرم حضرت امیرالمومنین، گروه‌ها به سمت عمودهای ۱۶۱، ۴۴۲، ۷۰۱، ۹۱۵ حرکت می‌کنند و در آنجا اجرا خواهند داشت. ضمن اینکه در سه مرز خسروی، چذابه و شلمچه پنج تعزیه بخش ایران اجرا می‌شوند.

ساربان در پایان گفت: نقالی، تعزیه به زبان عربی و فارسی، نمایش عروسکی و پرده‌خوانی و نمایش‌های خیابانی در کنار تعزیه در همایش تئاتر مردمی اربعین اجرا می‌شوند.

گفتنی است، چهارمین همایش بین‌المللی تئاتر پیاده‌روی اربعین همزمان با برپایی پیاده‌روی اربعین در مرز ایران با عراق و مسیر پیاده‌روی اربعین در عراق برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال