یکشنبه 4 اسفند 1398

همایش «روایت راهیان» فرهنگ عاشورا را از زاویه هنر بیان می‌کند

روایت راهیان
    -     کد خبر: 9503
    -     تاريخ انتشار : 1398/7/16|16:13
سرویس : استانها
رئیس حوزه هنری خوزستان گفت: وقتی می‌ توانیم پیامی را در قالب هنر به مخاطب منتقل کنیم باید از این ظرفیت بهره ببریم.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، حجت الاسلام سید شهاب الدین طباطبایی در نشست هماهنگی چهارمین همایش بین المللی تئاتر پیاده‌روی اربعین با عنوان «روایت راهیان» که در حوزه هنری خوزستان برگزار شد اظهار کرد: افتخار داریم که در اربعین امسال با اجرای برنامه‌های تعزیه، نقالی و روایتگری امام حسین (ع) در خدمت زائران ایرانی و مردم عراق هستیم.

دبیر هنری چهارمین همایش بین المللی تئاتر پیاده‌روی اربعین افزود: این همایش مدت چهار سال است که توانسته ارتباط خوبی میان علاقه‌مندان و مخاطبان به حوزه تعزیه‌خوانی، نقالی و پرده‌خوانی ایجاد کند.

وی با بیان اینکه ایجاد محبت و اشاعه معارف اهل بیت (ع) از آثار این همایش است که بر عهده هنرمندان گذاشته شده افزود: اربعین هنری آیینی است که هر ساله از سوی دوستداران اهل بیت (ع) برپا می‌شود.

رئیس حوزه هنری خوزستان با اشاره به اینکه حوزه هنری نیز در این راه قدم گذاشته و نسبت به برگزاری همایش بین المللی تئاتر اربعین اقدام کرده است اظهار داشت: مهم‌ترین کار این همایش پیوند هنرمندان با لایه‌های مختلف جامعه است.

وی با بیان اینکه تعزیه همیشه در دل مردم اجرا شده و همراه کردن مردم با همایش پیاده روی اربعین مسئولیت سنگینی بود که حوزه هنری عهده دار آن شد ابراز کرد: در حوزه اجرایی هنرمندان بسیار خوبی داریم و همین‌ سبب شد دبیرخانه و مسئولیت همایش برعهده خوزستان گذاشته شود.

حجت الاسلام طباطبایی با اشاره به اینکه این همایش نذر فرهنگی است و امیدوارم از عهده این مسئولیت به خوبی بربیاییم ادامه داد: هدف ما این است که بگوییم هنرمندان با موضوع اربعین همراه هستند.

وی تبیین فرهنگ عاشورا از زاویه هنر و توجه به نیاز مردم را از دیگر اهداف برگزاری همایش روایت راهیان عنوان کرد و یادآور شد: وقتی می‌‌توانیم پیامی را در قالب هنر به مخاطب منتقل کنیم، باید از این ظرفیت بهره ببریم.

دبیر هنری همایش روایت راهیان گفت: همه اقدامات مربوط به این همایش با حمایت، درایت و نظارت مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری به حوزه هنری خوزستان تنفیذ شده و همه امکانات فنی، انسانی و کارشناسان مجربی که در اختیار داریم را برای برگزاری این همایش بسیج کرده ایم.

وی با بیان اینکه اجراهای بخش ایران ۲۳ تا ۲۵ مهر مصادف با ۱۶ تا ۱۸ صفر در مرزهای شلمچه، چذابه و خسروی انجام می شود اظهار داشت: اجراهای بخش عراق نیز ۱۸ تا ۲۵ مهر مصادف با ۱۱ تا ۱۸ صفر خواهد بود و در نجف و مسیر پیاده‌روی و کربلا اجرا می‌شود.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال