سه شنبه 24 تیر 1399

اجرای نمایش «شاهرخ» در تماشاخانه ماه حوزه هنری اصفهان

نمایش شاهرخ
    -     کد خبر: 9489
    -     تاريخ انتشار : 1398/7/15|16:25
سرویس : استانها
نمایش «شاهرخ» به کارگردانی محمدرادمهر از امشب ۱۵ مهرماه در تماشاخانه ماه حوزه هنری استان اصفهان به روی صحنه می‌رود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، این نمایش که تنها یک پرسوناژ دارد، با نگاهی به زندگی شهید شاهرخ ضرغام نوشته شده است و نمایش‌نامه‌نویس آن بهنام میرزایی است.

ایفای نقش شهید شاهرخ ضرغام را نیز محمد رادمهر خود به عهده دارد و آهنگسازی این نمایش نیز برعهده محمد نادری یکی از بهترین آهنگسازان تئاتر اصفهان است.

نمایش «شاهرخ» از دوشنبه ۱۵ مهرماه لغایت ۱ آبان‌ماه هر شب در ساعت ۱۸ در تماشاخانه ماه واقع در خیابان استانداری، گذرسعدی به روی صحنه می‌رود.

گفتنی است، شهید ضرغام معروف به حر انقلاب اسلامی است که در یکم دیماه سال ۲۷ دیده به جهان گشود و به دلیل قدرت بدنی به سراغ کشتی رفت. وی در سنگین وزن قهرمان جوانان، نایب قهرمان بزرگسالان، قهرمانی جوانان تهران در صد کیلو و قهرمانی جهان را تا سال ۵۵ در کارنامه خود داشت، اما به دلیل معاشرت با رفقای ناباب به راه ناصواب کشیده شد تا آنکه انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و وی متحول شد و دفاع مقدس شاهد حماسه‌ها و دلاوری‌های او در سنندج، سقز، شاه نشین و بعدها در گنبد و لاهیجان وخوزستان  بود. وی هفده آذر ۵۹ برای انجام عملیات به سمت جاده ماهشهر رفت و در آنجا به شهادت رسید.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال