یکشنبه 9 آذر 1399

حوزه هنری مازندران جایگاه ویژه‌ای در گستره فرهنگ و هنر استان دارد

سید احمد شفیعی مازندرانی
    -     کد خبر: 9478
    -     تاريخ انتشار : 1398/7/15|12:35
سرویس : استانها
سید احمد شفیعی مازندرانی روحانی پیشکسوت هنر خوشنویسی در دیدار با سرپرست حوزه هنری مازندران به نقش مثال زدنی این نهاد در حمایت از هنرمندان خصوصا خوشنویسان اشاره کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، روز یکشنبه ۱۴ مهرماه مهدی معصومی گرجی سرپرست این نهاد به همراه تنی چند از همکاران از جمله علیرضا پاکبین مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری با حضور در حوزه علمیه مصطفی خان ساری با حجت الاسلام سید احمد شفیعی مازندرانی رئیس این مرکز فرهنگی مذهبی و خوشنویس طراز اول استان دیدار و گفت‌وگو کرد.

معصومی گرجی با برجسته خواندن نقش این روحانی هنرمند، جایگاه وی را که همزمان در عرصه مذهب و هنر (در استان و کشور) صاحب نام  است ستودنی برشمرد و گفت: این موقعیت ویژه و پیوند قابل توجه بین مذهب و هنر کار استادانه‌ای است که می‌تواند درس‌آموز باشد.

وی همچنین دانش و طراز علمی سید احمد شفیعی مازندرانی را در امور دینی قابل تحسین خواند و افزود: قطعا آنچه در خوشنویسی و هنر چنین شخصیتی جلوه‌گر می‌شود، جز معارف انسانی نبوده و محضر این قبیل اساتید حریم اخلاق و زیبایی است.

سرپرست حوزه هنری مازندران در ادامه از این مدرس پیشکسوت حوزه و هنر جهت برگزاری یک کارگاه آموزشی و نمایشگاهی از آثارش در نگارخانه این نهاد دعوت کرد.

سید احمد شفیعی مازندرانی نیز ضمن قدردانی از فعالیت‌های حوزه هنری، عملکرد این نهاد را حائز ارزش برشمرد و گفت: حوزه هنری مازندران همواره در عرصه هنرهای اصیل مانند خوشنویسی پرتلاش ظاهر شده و جایگاه ویژه ای در گستره فرهنگ و هنر استان داشته است.

وی افزود: اکنون لازم است به هنرمندان جوان بیشتر اعتماد شود و زیر سایه اساتید هنری و حمایت مراکز و نهادهای فرهنگی راه سخت سالیان گذشته برای این نسل هموارتر شود.

این روحانی هنرمند در پایان بیان کرد: زیبایی از برکات خداوند است که باید به بهترین نحو در پاسداشت آن کوشید، چرا که مسیر درست این نعمت الهی راه اخلاق و انسانیت است.

شایان ذکر است که سید احمد شفیعی مازندرانی از استادان پیشکسوت و بنام خوشنویسی در خطوط اسلامی است که از دیرباز در کنار فعالیت‌های دینی در حوزه‌های علمیه قم و مازندران، حضور فعالی در عرصه خوشنویسی و همچنین آموزش این رشته به علاقه‌مندان داشته است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال