یکشنبه 19 مرداد 1399

فراخوان سراسری شعر «رقص شمشیر جاهلی» اعلام شد

 فراخوان سراسری شعر «رقص شمشیر جاهلی» اعلام شد
    -     کد خبر: 947
    -     تاريخ انتشار : 1396/3/30|13:13
سرویس : استانها
فراخوان كشوری شعر «رقص شمشیر جاهلی» درخصوص هجو تناقض‌های دنیای وارونه امروز با همكاری بنیاد فرهنگی سیدالشهدا، حوزه هنری استان البرز و دبیرخانه دومین جشنواره بین‌المللی حقوق بشر آمریكایی منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، در پی تأكیدات مقام معظم رهبری بر رسالت شاعران متعهد درخصوص روشنگری عمومی و نشان دادن عكس العمل های مناسب هنری و شعری نسبت به تناقض‌های آشكار سیاسی و فرهنگی در دنیای امروز و انتقاد نسبت به عملكرد طنزگونه نهادهای بین‌المللی و قدرت های مستكبر جهانی همچون آمریكا و پیروان مرتجع آن ها در اداره امور جهان و دم زدن از موضوعاتی چون حقوق بشر، حمایت از مردم، مبارزه با تروریسم و... حوزه هنری استان البرز، بنیاد فرهنگی سیدالشهدا و دبیرخانه دومین جشنواره بین المللی حقوق بشر آمریكایی با همكاری اساتید و شاعران مطرح كشوری فراخوان سراسری شعر با عنوان «رقص شمشیر جاهلی» را با محوریت كلی هجو تناقض های دنیای وارونه امروز تدوین و منتشر كردند. 

شاعران سراسر كشور می توانند تا 25 تیرماه 1396 اشعار خود را در اولویت های موضوعی ذیل به دبیرخانه این فراخوان ادبی ارسال دارند:
•  حقوق بشر سعودی- حقوق بشر آمریكایی
•  سبك زندگی غربی و درماندگی بشر امروز
•  رقص شمشیر جاهلیت مدرن- رقص شمشیر جاهلیت قبیلگی.
•  پایان آل سعود- پایان ارتجاع
•  بیداری اسلامی- بیداری انسانی
•  تناقض های سیاسی- فرهنگی دنیای معاصر

بر اساس این فراخوان، اشعار می توانند در هر یك از قالب های شعری و به شكل طنز، هجو یا انتقادی سروده شوند. اشعار منتخب این فراخوان در همایش ادبی با شكوهی با همین عنوان در استان البرز توسط شاعران خوانش می شوند و از این آثار تقدیر شایسته ای به عمل خواهد آمد. همچنین آثار منتخب این فراخوان در كتاب مجموعه اشعار این همایش منتشر خواهند شد. 

گفتنی است ارسال آثار صرفاً از طریق دبیرخانه مجازی به نشانی www.artiraniha.ir  انجام می شود. تقدیر از آثار برگزیده و همایش ادبی نیز در اواخر تیرماه برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال