یکشنبه 4 آیان 1399

تولید «محاصره جوشن» در اراک/ راه‌یابی نمایش «اورارا باتارا» به جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر

مستند محاصره جوشن
    -     کد خبر: 9461
    -     تاريخ انتشار : 1398/7/14|15:55
سرویس : استانها
به همت حوزه هنری استان مرکزی تولید فیلم مستند «محاصره جوشن» در اراک کلید خورد، همچنین نمایش «اورارا باتارا» به بیست‌ و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر راه یافت.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، حمیدرضا مجیدی مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری استان مرکزی اظهار داشت: مستند «محاصره جوشن» عنوان فیلم کوتاهی است که به مقاومت ناوچه جوشن و به طور مشخص شهید علی زارع نعمتی جانشین ناخدای ناوچه جوشن می‌پردازد که توسط حوزه هنری استان مرکزی تولید خواهد شد.

وی افزود: این اثر توسط حسین فرقدان از هنرمندان فیلمساز استان ساخته می‌شود که هم اکنون مراحل پیش تولید را پشت سر گذاشته و در یک بازه زمانی ۵ ماهه تا پایان سال تولید خواهد شد.

گفتنی است، ناوچه جوشن هنگامی که مورد هدف جنگ الکترونیکی ناوهای متجاوز آمریکایی قرار می‌گیرد و فرمانده ناو آمریکایی توسط رادیو از فرمانده ناوچه می‌خواهد به همراه کلیه کارکنان تسلیم شده ولی فرمانده شجاع ناوچه جوشن ضمن ‏مشورت ‏با‏ فرمانده ‏دوم ناوچه، شهید ناوسروان «زارع نعمتی» و افسر عملیات شهید ناوبان یکم «ابراهیم حرآبادی»، پایداری و مقاومت تا مرز شهادت را انتخاب می‌کنند و با پاسخ دندان‌شکن به فرمانده ناو آمریکایی و اعلام محل جنگ، آماده مقابله با تهدیدات می‌شوند.

راهیابی نمایش «اورارا باتارا» به جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر

مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری استان مرکزی نیز از راهیابی نمایش «اورارا باتارا» تولیدی حوزه هنری استان مرکزی به نویسندگی و کارگردانی ایمان ملکی پور به بیست‌ و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر خبر داد.

خلیل خسروبیگی اظهار داشت: هئیت بازبین این جشنواره متشکل از آرش دادگر، فریبا متخصص و علی‌ اوسیوند با بازبینی بیش از ۵۲ اثر نمایشی از سراسر کشور ، آثار برگزیده را معرفی نمودند که نمایش «اورارا باتارا» جزو آثار راه یافته به این جشنواره اعلام شد.

وی افزود: این نمایش که هنرمندان  الهام علی‌محمدی و نجمه رودبارانی در آن به ایفای نقش می‌پردازند شرح حال پزشکی فیلیپنی است که قبل از جنگ تحمیلی در شهر دزفول طبابت می‌کرد و همزمان با آغاز جنگ تا پایان جنگ کنار مردم دزفول ماند و به کشورش باز نگشت.

گفتنی است بیست‌ و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر در بخش‌‌های مسابقه نمایش‌‌های صحنه، مسابقه نمایش‌های کوتاه، مسابقه نمایشنامه‌‌نویسی و نمایش‌‌های محیطی و میدانی، از ۱۵ تا ۱۹ آبان‌‌ماه ۱۳۹۸ در منطقه آزاد اروند به دبیری حمیدرضا آذرنگ برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال