یکشنبه 4 آیان 1399

دیدار در شمال در چهارشنبه‎های مستند

چهارشنبه های مستند
    -     کد خبر: 9434
    -     تاريخ انتشار : 1398/7/13|15:52
سرویس : استانها
ویژه برنامه هفته دفاع مقدس چهارشنبه‌های مستند مازندران با نمایش و بررسی فیلم «دیدار در شمال» برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری،۱۰ مهرماه برنامه ویژه هفته دفاع مقدس چهارشنبه‌های مستند خانه سینمای مستند استان با نمایش و بررسی فیلم «دیدار در شمال» کاری از علی احمدی زرین کلایی پایان گرفت.

فیلم یاد شده یک واقعه نگاری از تشییع پیکر شهدای غواص در مازندران است که کارگردان سعی داشته حضور خالصانه مردم استان را با استفاده از گزینش‌های بصری و به دور از عادت‌های معمولِ گزارش‌های تصویری به رخ بکشد.

حاضرین نشست چهارشنبه‌های مستند، با بررسی ابعاد مختلف این فیلم؛ روایت، میزان اثرگذاری صدا بر سایر مفاهیم مستتر در کار، تدوین، تصویربرداری و میزان ارتباط فیلم با مخاطب را مورد ارزیابی قرار دادند.

از نکات عنوان شده و مورد توافق در بررسی این فیلم گزینش مناسب نماها در ارائه آن به بیننده بوده که از موارد مثبت دیدار در شمال به نظر می‌رسد و همچنین دامنه صوتی و موسیقایی بیش از اندازه، سنگین و پرگوی اثر مسئله ای بود که مطرح شد.

علی احمدی زرین کلایی از کارگردانان جوان و فعال استان مازندران است که آثار و تلاش وی تاکنون در جریانات و جشنواره‌های مختلف با ساخت فیلم‌هایی به‌ویژه در عرصه زیست محیطی مورد توجه قرار گرفته است.

شایان ذکر است که چهارشنبه‌های مستند با اجرای خانه سینمای مستند مازندران و همکاری حوزه هنری در هفته‌های آتی با نمایش فیلم‌های مستند ایران و جهان ادامه خواهد یافت.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال