یکشنبه 4 آیان 1399

«حدیث حاضر غایب»؛ روایتی کامل از مجاهدت‌های حاج حسین همدانی

حدیث حاضر غایب
    -     کد خبر: 9430
    -     تاريخ انتشار : 1398/7/13|15:48
سرویس : استانها
همزمان با چهارمین سالگرد شهادت حبیب حرم سردار سرلشکر حاج حسین همدانی، حوزه هنری استان همدان از کتاب «حدیث حاضر غایب» رونمایی خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان همدان، سردار حاج حسین همدانی را از مفاخر استان همدان دانست و گفت: کتاب «حدیث حاضر غایب» روایتی صاف، ساده، عمیق و پرفراز و نشیب از زندگی سردار سرلشکر حاج حسین همدانی است که از زبان جعفر مظاهری، همراه و همراز ۳۴ ساله این شهید بیان می‌شود.

حامد زمان‌میرآبادی زمان رونمایی از کتاب را ۱۵ مهرماه اعلام کرد و گفت: رونمایی از این کتاب با حضور سرلشکر غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین همزمان با نماز مغرب و عشا در حسینیه امام خمینی(ره) همدان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نویسنده این کتاب محسن صیفی‌کار از فعالان عرصه تاریخ شفاهی استان است افزود: در این کتاب سعی شده است روایتی کامل از دوران فرماندهی جنگ، پس از جنگ، فعالیت‌های سیاسی و جهادی این شهید بزرگوار بیان شود.

همچنین در ادامه نویسنده کتاب حدیث حاضر غایب، کتاب را دارای ۴۰ فصل یا منزل عنوان کرد و گفت: جعفر مظاهری در نقش راوی در منزل نخست از اولین دیدار و آشنایی با سردار همدانی روایت می‌کند و سپس از دور و نزدیک رزم و مدیریت جهادی و فرماندهی شهید را تا پایان جنگ و سپس نگرش و عملکرد جهادی او را پس از جنگ در سمت‌های مختلف استانی و کشوری به نمایش می‌گذارد.

محسن صیفی‌کار فصول آخر کتاب را با موضوع حضور مستشاری شهید همدانی در سوریه عنوان کرد و افزود: فصل آخر این کتاب به  شیوه شهادت سردار همدانی در سوریه می‌پردازد.

وی کتاب «حدیث حاضر غایب» را روایت جامع و صحیحی از رزم و مدیریت شهید همدانی دانست و تصریح کرد: برای تدوین محتوای این اثر ۸۰ ساعت مصاحبه انجام شده است که به گشت‌های برون مرزی در کردستان عراق، فرمانده میدانی در مهار فتنه ۸۸، حضور مستشاری موثر در سوریه  و جبهه مقاومت، حضور در کنگو به عنوان وابسته نظامی و بیان فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی و ... اشاره می‌کند.

محسن صیفی‌کار که تاکنون آثاری چون «ده متری چشمان کمین»، «آیینه تر از آب»، «تبسم نسیم»، «همکیش موج»، «گنجنامه»، «از متن سرخ»، «رقص خاکریز» و «آن شب قدر» از وی به چاپ رسیده است، هدف از ماهیت فعالیت در تاریخ شفاهی را تدوین دقیق رویدادهای تاریخی در دفاع مقدس، همراه با جزئیات و جلوگیری از انحرافات و اشتباهات تاریخی اعلام کرد.

انتهای پیام/

 

 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال