یکشنبه 15 تیر 1399

اجرای «غریبه شام» در قزوین یک نذر فرهنگی است

غریبه شام
    -     کد خبر: 9428
    -     تاريخ انتشار : 1398/7/13|15:44
سرویس : استانها
سید قاسم قوامی، کارشناس مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری قزوین گفت: پرداختن به مفاهیم اولویت‌دار انقلاب اسلامی، دفاع مقدس خصوصا واقعه عظیم کربلا از اهداف این مرکز است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، سید قاسم قوامی عنوان کرد: در این راستا تولید و اجرای برنامه‌های مختلف هنری با موضوعات مذهبی، انقلابی و دفاع مقدس در رأس امور این نهاد قرار دارد.

وی در ادامه با اشاره به اجرای نمایش عاشورایی «غریبه شام» بیان کرد: در مشارکتی که توسط حوزه هنری قزوین و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین صورت گرفت، تصمیم بر آن شد که نمایش «غریبه شام» که پیش‌تر در سالن سنگلج تهران اجرا شده بود با عوامل اصلی در قزوین نیز اجرا شود.

قوامی اظهار کرد: عقبه و ریشه گروه تئاتری که اکنون در قزوین «غریبه شام» را به روی صحنه برده است مربوط به شهر قم است، البته مدتی است در تهران مشغول فعالیت هستند.

این مسئول تصریح کرد: در چند شبی که این نمایش اجرا شده، استقبال خوبی از سوی مخاطبان صورت گرفته، به‌عنوان ‌مثال در پنجمین شب اجرا ۶۰۰ نفر این نمایش را به تماشا نشستند.

وی در ادامه بیان کرد: در اختیار قرار دادن بلیط‌های این نمایش به صورت رایگان برای مردم در واقع یک نذر فرهنگی است که از سوی متولیان اجرای نمایش صورت گرفته است.

کارشناس مسئول واحد هنرهای نمایشی تصریح کرد: نویسنده این نمایش حسین فدایی حسین است که از نویسندگان مطرح ادبیات نمایشی در کشور محسوب می‌شود؛ متن این نمایش از استحکام ساختاری مناسب برخوردار است؛ شخصیت‌ها و وقایع قصه به درستی در متن قرار گرفته، ضمن اینکه به لحاظ محتوایی نیز ارتباط معنایی میان واقعه عاشورا و مدافعان حرم به درستی شکل گرفته است.

قوامی در پایان با اشاره به اینکه این نمایش صرفا تئاتر آیینی نیست خاطرنشان کرد: در تئاتر «غریبه شام» علاوه بر موضوعات آیینی به موضوع دفاع حریم اهل بیت (ع) پرداخته شده و جان فشانی‌های مدافعان حرم به نمایش درآمده است.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال