یکشنبه 4 آیان 1399

هنرمندان نغمه‌پرداز دفاع شدند

همایش نغمه های دفاع
    -     کد خبر: 9411
    -     تاريخ انتشار : 1398/7/10|15:00
سرویس : استانها
به همت حوزه هنری مازندران و به مناسبت هفته دفاع مقدس، عصر شعر و سرود «نغمه‌های دفاع» برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، روز سه‌شنبه ۹ مهرماه ویژه برنامه «نغمه‌های دفاع» با حضور جمعی از علاقه‌مندان فرهنگ و ادب در این مرکز برگزار  شد.

گفتنی است این رویداد فرهنگی هنری با شعرخوانی تنی چند از شاعران استان و اعضای نشست هفتگی شعر سلمان هراتی حوزه هنری مازندران آغاز شد و در ادامه ۳ اثر نقاشی با موضوع شهدای دفاع مقدس و شهید مدافع حرم، محصول تلاش و هنر سه بانوی مازنی رونمایی شد.

مهدی معصومی گرجی سرپرست حوزه هنری مازندران در ابتدای این گردهمایی ضمن قدردانی از نوجوانان و جوانان هنرمند حاضر در برنامه افزود: حوزه هنری تلاش دارد با کشف، جذب توانمندی‌ها و پرورش آنان دست به خلق آثار فاخر بزند.

وی همچنین گفت: هنر عامل تزکیه وجود است و هنرمند باید سعی کند ابتدا وجود خود را با باوری متعالی صیقل داده و در ادامه به پاسداشت ارزش‌ها و انسانیت برخیزد.

معصومی گرجی همچنین تاکید کرد: در ایران به‌ویژه در سال‌های انقلاب و دفاع مقدس جوانانی بی‌ادعا رفتند و در برابر دشمن ایستادند و حالا نوبت جوانان امروز است که با خلق اثر هنری و نمایش آن رشادت‌ها هم آن راه متبرک را ادامه دهند و هم از فرهنگ رشادت و شهامت پاسداری کنند و در جامعه گسترش دهند.

در ادامه این برنامه گروه سرود «رهپویان ولایت» به سرپرستی یوسف یونسی در دو گروه سنی کودک و نوجوان با موضوعات دفاع مقدس، عاشورایی، امام زمان(عج) و مازندران به اجرای برنامه پرداخت.

جلال محمدی مسئول واحد موسیقی حوزه هنری مازندران نیز در بخشی از این برنامه با اشاره به نقش به یادماندنی سرود در مقاطع حساس و پر فراز و نشیب ایران پس از انقلاب گفت: تلاش خواهیم کرد به‌خاطر پرورش نیروهای مستعد و تولید آثار شایسته و ماندگار در این بخش بیش از پیش وقت بگذاریم تا شاهد رویش‌های تازه ای از گروه سرود حوزه هنری باشیم.

در پایان این برنامه فرهنگی هنری از شاعران حاضر و اعضای گروه سرود حوزه هنری مازندران قدردانی شد.

شایان ذکر است این محفل از سری برنامه‌های هفته دفاع مقدس حوزه هنری مازندران بوده که با همکاری واحد موسیقی و آفرینش‌های ادبی این نهاد برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال