یکشنبه 22 تیر 1399

اجرای نمایش «طالب و زهره» در حوزه هنری مازندران

نمایش طالب و زهره
    -     کد خبر: 9410
    -     تاريخ انتشار : 1398/7/10|14:59
سرویس : استانها
به همت واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری مازندران، نمایش «طالب و زهره» نوشته محمد آهنگری و کارگردانی تورج زایدلی روی صحنه رفت.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، نمایش «طالب و زهره» با نگاهی به داستان قدیمی خطه شمال کشور و منطقه آمل و نقبی به جریان مدافعان حرم در این نهاد به مدت ۵ شب به روی صحنه رفت.

متن این نمایش که توسط یک تیم ۱۵ نفره اجرایی شد به قلم محمد آهنگری نوشته و تورج زایدلی بازیگر و کارگردان مازنی آن را هدایت کرد.

اثر یاد شده کاری فرمال و نمادگراست که با استفاده از مولفه‌های سوررئال به دو داستان عاشقانه از نقل‌های رایج در مازندران یعنی «امیر و گوهر» و «طالب و زهره » می‌پردازد و از عشق زمینی آغاز شده تا به مسیر متعالی حیات می‌رسد.

این نمایش داستان زن و مردی است که پس از سال‌ها بچه‌دار شدن وی را نذر حرم حضرت زینب(س) جهت خدمت‌گذاری می‌کنند. وی که طالب نام دارد دل سپرده دختری می‌شود. طالب در نهایت عشق و علاقه به زهره، با نیت دفاع از حرم رهسپار مسیر تازه ای شده و در نهایت به شهادت می‌رسد.

شایان ذکر است که نمایش «طالب و زهره» از تولیدات واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری است که با حمایت این نهاد در منظر تماشای علاقه‌مندان قرار گرفت.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال