یکشنبه 4 آیان 1399

شب خاطره «گودال بهشت» برگزار شد

شب خاطره گودال بهشت
    -     کد خبر: 9377
    -     تاريخ انتشار : 1398/7/8|15:00
سرویس : استانها
به همت حوزه هنری استان قم، شب خاطره «گودال بهشت» در سه بخش و در قالب کامیک موشن، اجراخوانی و روایتگری با حضور جمع کثیری از علاقه‌مندان در سالن شهید آوینی قم برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، شب خاطره «گودال بهشت» شامگاه شنبه ۶ مهرماه در سه بخش و در قالب کامیک موشن، اجراخوانی و روایتگری با حضور جمع کثیری از علاقه‌مندان در سالن شهید آوینی برگزار شد.

در ابتدای این شب خاطره که روایت به جبهه رفتن یک نوجوان به نام حسن نوری و اسارت او و هم‌رزمانش بود، با پخش کامیک موشن بر روی پرده، این قطعه ویدئویی چگونگی اعزام حسن نوری نوجوان و چگونگی آغاز عملیات فتح المبین را شرح می‌داد. سپس با حضور گروه نمایشی به مدیریت هنری احمد سلیمانی و کارگردانی جواد پیروزی چگونگی اسارات حسن نوری و چهار هم‌رزم همراه او اجراخوانی شد. متن این بخش را فائزه هاشمی هنرجوی کارگاه نمایشنامه‌نویسی حوزه هنری قم با الهام از روایت داستانی اکرم عروجی از پژوهشگران واحد فرهنگ و مطالعات پایداری این حوزه نوشته و مهدی کاشی، علی صدیق، میلاد قره داغی، علی صبوری و میثم راهوار اجرا کردند.

در پایان نیز حسن نوری با حضور روی صحنه و در گفت‌وگو با احمد سلیمانی مجری این بخش داستان‌ها و اتفاقات دوران اسارت خود را روایت کرد. همچنین برای لحظاتی سید محمدمحسن موسوی یکی از هم‌‎رزمان و همراهان نوری در اسارت روی صحنه حاضر شد.

این شب خاطره به همت حوزه هنری استان قم و با همکاری سازمان فرهنگی هنری شهرداری قم و اداره کل ارشاد اسلامی استان و با حضور رؤسای این نهادها برگزار شد.

انتهای پیام/

 

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال