پنج شنبه 12 تیر 1399

هیئت داوران ششمین سوگواره ملی عکس «قاب شیدایی» معرفی شدند

داوران ششمین سوگواره ملی عکس «قاب شیدایی»
    -     کد خبر: 9340
    -     تاريخ انتشار : 1398/7/6|13:09
سرویس : استانها
محسن راستانی، جمشید فرجوند فردا و آرش خاموشی به عنوان هیئت داوران ششمین سوگواره ملی عکس «قاب شیدایی» که آبان‌ماه ۹۸ در بیجار برگزار می‌شود معرفی شدند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، براساس اعلام دبیرخانه ششمین سوگواره ملی عکس قاب شیدایی در بخش‌های مجموعه عکس ملی (۵ تا ۷ عکس)، مجموعه عکس ویژه شهرستان بیجار (۵ تا ۷ عکس)، تک عکس ملی (حداکثر ۳ عکس)، تک عکس ویژه شهرستان بیجار (حداکثر ۳ عکس)، عکس موبایلی، ۱۲ آبان‌ماه ۹۸ با همکاری و مشارکت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان، شهرداری و شورای اسلامی شهر بیجار و حوزه هنری بیچار در شهر بیجار برگزار می‌شود.

به منظور انتخاب و داوری آثار، آقایان محسن راستانی، جمشید فرجوندفردا و آرش خاموشی به عنوان هیئت داوران این دوره از سوگواره انتخاب و معرفی شدند.

عکاسان و علاقه‌مندان جهت حضور در این سوگواره ملی تا ۲۰ مهرماه فرصت دارند در بخش‌های اعلام شده آثار مربوط به محرم ۱۳۹۸ را به دبیرخانه سوگواره واقع در روابط عمومی شهرداری بیجار در استان کردستان ارسال نمایند.

محسن راستانی دارای لیسانس رشته عکاسی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران به عنوان عکاس و مدرس رشته عکاسی فعالیت دارد.  عکاس خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، مسئول بخش عکاسی جهاد دانشگاهی دانشگاه، دبیر سرویس عکس مجله تصویر، دبیر سرویس عکس روزنامه صبح امروز، مدرس دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران، عضو هیئت مؤسس انجمن صنفی عکاسان مطبوعات ایران، عضو هیئت مؤسس انجمن عکاسان ایران، داوری چندین جشنواره و مسابقه عکاسی، شرکت در چندین نمایشگاه جمعی و انفرادی در داخل و خارج از کشور، دریافت چندین جایزه و برگزیده آثار در مسابقات داخلی و خارجی، از جمله فعالیت‌های این هنرمند عکاس است. او پروژه‌های عکاسی مانند جنگ ایران و عراق، آلمان، کیش، بیروت لبنان، لهستان، خانواده ایرانی، بوسنی و هرزگوین، ارمنستان و عکاسی تبلیغات را در کارنامه فعالیت عکاسی‌اش دارد.

آرش خاموشی، متولد ۱۳۷۲ همکاری با خبرگزاری داشنجویان ایران (ایسنا) در دوران دانشجویی به عنوان عکاس خبری اولین تجربه حرفه ای وی محسوب می‌شود. خاموشی  از سال ۱۳۸۵ مشغول عکاسی است و  انتخابات‌های ریاست جمهوری، حوادث اجتماعی و فرهنگی، بلایای طبیعی، و وقایع ورزشی مثل جام جهانی فوتبال و جام جهانی بسکتبال را پوشش داده است و در حال حاضر تمرکزش بر پروژه‌های عکاسی مستند از سوژه‌های اجتماعی ایران بیشتر است.

آرش خاموشی در سال ۲۰۱۵ توانست با مجموعه عکس «بخشش» جایزه سوم رقابت بین المللی ورلد پرس فوتو را در بخش اخبار لحظه ای از آن خود کند.

جمشید فرجوند فردا کارشناس هنرهای تجسمی یکی از هنرمندان بیجار گروس است که از دریچه لنز دوربینش تصاویری خلق کرده که چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند و توانسته در مسابقات ملی و بین‌المللی خوش بدرخشد و عنوان عکاس برتر جهان اسلام را به خود اختصاص دهد.

این هنرمند با عکاسی ورزشی فعالیت خود را آغاز نمود و در طول سی سال فعالیت عکاسی دویست و ده جایزه ملی و بین المللی عکس و پنج جایزه فیلم کوتاه را به‌دست آورده است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال