پنج شنبه 19 تیر 1399

محسن مومنی‌شریف نشان درجه یک هنری دریافت کرد

محسن مومنی‌شریف نشان درجه یک هنری
    -     کد خبر: 9316
    -     تاريخ انتشار : 1398/7/3|23:07
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گواهی‌نامه درجه یک هنری در رشته نویسندگی ادبیات دفاع مقدس را به محسن مومنی‌شریف رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی بخاطر سال‌ها فعالیت سازنده این هنرمند در حوزه ادبیات انقلاب و دفاع مقدس اعطا کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، روز گذشته ۲ مهر ماه هیئتی از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی متشکل از سید محمد طباطبایی مدیر کل روابط عمومی وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی، ایوب دهقانکار مشاور معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مهدی قزلی مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی با حضور خود در حوزه هنری انقلاب اسلامی، نشان درجه یک هنری را به محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری در رشته نویسندگی ادبیات دفاع مقدس اهدا کردند.

در این جلسه طباطبائی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد خالقان اثر هنری در این حوزه گفت: آقای مومنی شریف از نویسندگانی هستند که دفاع مقدس را در عرصه فرهنگ، به ویژه فرهنگ مکتوب برای ما مستند و ماندگار کردند.

دبیر شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور درباره ویژگی‌های این نویسنده افزود: محسن مومنی شریف علاوه بر نویسندگی در عرصه مدیریت فرهنگی هم در توسعه و ترویج ادبیات دفاع مقدس نقش تاثیرگذاری داشته‌اند که حاصل آن تولید و انتشار کتاب‌های شاخص دفاع مقدس در سال‌های اخیر است. البته این به آن معنا نیست که ما کتاب‌های مهمی که این نویسنده تالیف کرده‌اند را از نظر دور کنیم که یکی از آن‌ها کتاب «در کمین گل سرخ» است که چندی پیش رهبر انقلاب هم بر آن تقریظی نوشتند.

همچنین در این جلسه مرتضی سرهنگی مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری در سخنانی گفت: به طور حتم آقای مومنی لیاقت این نشان را دارد و حتی باید بسیار پیش از این‌ها این نشان به وی تعلق می‌گرفت و توجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به این موضوع جای قدردانی دارد.

در متن این گواهی‌نامه آمده است:

«آثار هنری آقای محسن مومنی شریف فرزند عنایت‌الله در جلسه 415 به تاریخ سیزدهم مرداد 1398 در شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور بررسی و به استناد متمم آیین‌نامه مصوب جلسه 569 مورخ دوازدهم مهرماه1384  شورای عالی انقلاب فرهنگی گواهی نامه درجه یک هنری در رشته نویسندگی ادبیات دفاع مقدس به ایشان اعطا گردید.

«مسعود ناصری» نماینده فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران

«شاهین حیدری» نماینده  وزرات علوم، تحقیقات و فناوری

«بردیا صدرنوری» نماینده سازمان برنامه‌ریزی و بودجه

«سید محمد طباطبایی» نماینده وزارت ارشاد و دبیر شورای ارزشیابی

«سید عباس صالحی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور»

گفتنی است، در این مراسم «مرتضی‌ سرهنگی» مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت و پایداری حوزه هنری، «حیدر ایمنی» مدیر مرکز روابط عمومی و امور بین‌الملل حوزه هنری، «دکتر محمود صلاحی» رئیس سابق سازمان فرهنگی هنری شهرداری، سردار «سعید منتظرالمهدی» سخنگو و معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر، مجدالدین معلمی معاون هنری حوزه هنری و جمعی دیگر از هنرمندان و مسئولان فرهنگی و هنری حضور داشتند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال