چهارشنبه 30 مهر 1399
با نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی؛

آلبوم موسیقایی «هم‌صدا» با اربعین منتشر می‌شود

عرفان پور
    -     کد خبر: 9299
    -     تاريخ انتشار : 1398/7/2|13:01
سرویس : موسیقی
آلبوم موسیقایی «هم‌صدا» با اربعین شامل ده قطعه سرود همزمان با ایام اربعین حسینی منتشر خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، میلاد عرفان‌پور مدیر مرکز موسیقی حوزه‌ی هنری ضمن اعلام این خبر گفت: این آلبوم شامل 10 قطعه‌ سرود است که به مناسبت اربعین حسینی تدارک دیده شده است و تا اواسط مهرماه روانه‌ بازار نشر می‌شود.

وی ادامه داد : درتأیید این آلبوم یازده تنظیم کننده‌ و آهنگ‌ساز شاخص و جوان با مرکز موسیقی همکاری داشته‌اند و هر یک از این قطعات توسط یکی از گروه‌های شاخص سرود کشور اجرا شده است. که تعداد هفت گروه از این گروه‌های موسیقایی برگزیدگان شهرستان‌ها هستند.

عرفان‌پور از نحوه‌  گزینش این گروه‌ها گفت: از دیگر ویژگی‌های گروه‌های منتخب این است که انتخاب آن‌ها  طی یک فرایند داوری بوده  و انتشار این آلبوم  با هدف احیای سرود کشور است. مرکز موسیقی حوزه هنری با انتشار این آلبوم که اشعار آن را چندین تن از شاعران برجسته کشور هم‌چون محمد مهدی سیار، مهدی جهاندار، دکتر محسن رضوانی و ... سروده‌اند؛  بر آن است تا الگوی مناسبی برای صدها گروه دیگر موسیقی فراهم آورد و به همین دلیل  این آلبوم را همراه با قطعات بی کلام نشر می‌دهد تا مرجع تمرینی مناسبی برای دیگر گروه‌های سرود کشور به‌دست آید.

مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری همچنین اظهار امیدواری کرد که با ساخت نماهنگ برای هر یک از این قطعات، این سرودها از رسانه‌ ملی پخش شود.

وی در پایان با توجه به این‌که انتشار این آلبوم همزمان ایام اربعین حسینی انجام خواهد شد، ابراز امیدواری کرد این آلبوم بتواند ره‌توشه‌ای برای زائران حسینی باشد.

انتهای پیام/    

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال