جمعه 4 مهر 1399
جمعی از فعالان فرهنگی عراق از حوزه هنری بازدید کردند

السودانی: مجموعه حوزه هنری یادآور دلاوری‌ها شهدای اسلام است

بازدید جمعی از فعالان فرهنگی عراق از حوزه هنری
    -     کد خبر: 9286
    -     تاريخ انتشار : 1398/7/1|14:34
معاون مکتب میهنی سپاه بدر عراق در دیدار هیئت عراقی از حوزه هنری گفت: آثار نمایشگاه‌ها و فعالیت‌های حوزه هنری یادآوری دلاوری‌ها شهدای انقلاب اسلامی ایران در جبهه‌های حق علیه باطل است. شهدایی که در جنگ تحمیلی نظام بعثی با رهبری صدام و پشتیبانی استکبار جهانی علیه جمهوری اسلامی ایران راه‌اندازی کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری، همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس و شروع مدارس جمعی از فعالان فرهنگی کشور عراق از حوزه هنری دیدار و از فعالیت‌های آن مطلع شدند. این دیدار با ادای احترام به مقبره شهدای گمنام در حوزه هنری آغاز شد. سپس مهمانان عراقی حوزه هنری برای تماشای نمایشگاه هنرهای تجسمی «پیدا و پنهان» رفتند. این نمایشگاه که شامل آثاری در حوزه هنر جدید؛ از جمله هنر مفهومی شامل چیدمان، ویدئو‌آرت و اینستالیشن‌هایی با ارتباط دو سویه بین اثر هنری و مخاطب با موضوع دفاع مقدس است. عراقی‌ها در نمایشگاه «پیدا و پنهان» با آثار اراتباط خوبی برقرار کرده و گاهی آنچنان از ایده آثار و چینش آنها حیرت‌زده می‌شدند که اقدام به گرفتن عکس‌های سلفی و غیره می‌کردند.

مسیر نمایشگاه هنرهای تجسمی «پیدا و پنهان» عراقی‌ها را به سوی نمایشگاه عکس «منتخبی از آثار هفتمین سوگواره عاشورایی عکس هیئت» راهنمایی کرد. نمایشگاهی که شامل ۲۳ عکس از عکاسان مختلف و برگزیده «هفتمین سوگواره عاشورایی عکس هیئت» بود و احساسات و اندیشه‌های عراقی‌ها را که با این تصاویر آشنایی بسیاری داشتند در دستان خود گرفت.

از آنجایی که حوزه هنری سازمانی گسترده همراه با فعالیت‌های متعدد است، بی‌شک امکان ارائه تمامی فعالیت‌های آن به هیئت عراقی میسر نبود. اما به هر حال علاوه بر نمایشگاه‌های تازه افتتاح شده، آنها از گنجینه آثار هنرهای تجسمی حوزه هنری و کتابخانه تخصصی جنگ دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری دیدن کردند. همچنین مهمانان عراقی حوزه هنری از کارگاه تولید آثار هنرهای تجسمی حوزه هنری دیدار و از چگونگی و روند  تولید آثار مطلع شدند.

نکته قابل توجه در دیدار عراقی‌ها از حوزه هنری گفت‌وگوها و تبادل نظرهایی بود که میان خودشان و در بسیاری از مواقع با طرح سوال از کارشناسان بخش‌های گوناگون حوزه هنری عنوان می‌شد. در همین راستا با یکی از این فعالان فرهنگی به گفت‌وگو پرداختیم. «کمال فلیح حسن حاج ابوحنان السودانی» یکی از رزمندگان سپاه بدر عراق است که در عملیات‌های بسیاری علیه ارتش بعث عراق شرکت داشته است. وی که هم اکنون معاون مکتب میهنی سپاه بدر عراق است در این گفت‌وگو به خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری گفت: باعث افتخار بنده وتمامی دوستان همراه ما هست که در حوزه هنری حضور و از آثار و فعالیت‌های فرهنگی و هنری آن دیدن می‌کنیم. چرا که آثار این نمایشگاه‌ها یادآوری دلاوری‌ها شهدای انقلاب اسلامی ایران در جبهه‌های حق علیه باطل است. شهدایی که در جنگ تحمیلی نظام بعثی با رهبری صدام و پشتیبانی استکبار جهانی علیه جمهوری اسلامی ایران ره‌اندازی کرد.

سودانی که در عملیات مرصاد نیز حضور داشته است ضمن اسنکه خود را سرباز رهبری ایران می‌داند گفت: این نمایشگاه تنها مختص ایرانی‌ها نیست. چرا که بسیاری از عراقی‌ها هم دوشادوش ایرانی‌ها برابر رژیم بعث صدام ایستادگی و مقاومت کردند. ما نیز شهدای بسیاری در این راه دادیم و هر بار با مضامینی از خون شهدا و نشانه‌هایی از رزمندگان اسلام برخورد می‌کنیم با تمام قلب خود آن را درک و حس می‌کنیم.

وی افزود: ادامه راه شهدای رزمندگان اسلام زیر سایه پرچم رهبری معظم انقلاب اسلامی ایران یعنی آیت‌الله خامنه‌ای تا پیروزی نهایی و ظهور آقا امام زمان(عج) مایه مباهات و افتخار ما و تمامی همراهان ما هست. انشالله انقلاب اسلامی ایران به رهبری آیت‌الله خامنه‌ای پرچم اسلام را به دستان ولی امر مسلمین مهدی موعود تقدیم کند و ما نیز سعادت حضور و دیدن این روز را داشته باشیم.

سودانی در پایان گفت: امیدوارم سپاه بدر عراق هم بتواند با همکاری حوزه هنری در عراق چنین نمایشگاه‌هایی را برپا کند. چرا که فعالیت‌های فرهنگی و هنری در کنار برادران ایرانی خودمان موجب دلگرمی و خرسندی ما می‌شود. ان شالله روزی برسد که هیچ مرزی میان ایران و عراق نباشد و همه با هم تماما متحد و یکصدا برای اسلام کار و زندگی کنیم.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال