چهارشنبه 2 مهر 1399

برپایی نمایشگاه آثار تجسمی هنرواره ملی «انقلاب اسلامی، روایت ایرانی» در زنجان

آثار هنرواره
    -     کد خبر: 9282
    -     تاريخ انتشار : 1398/7/1|11:49
سرویس : استانها
آثار منتخب هنرهای تجسمی هنرواره ملی «انقلاب اسلامی، روایت ایرانی» در فرهنگسرای امام خمینی(ره) زنجان به نمایش گذاشته شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، نمایشگاه آثار منتخب هنرواره ملی «انقلاب اسلامی، روایت ایرانی» از یکم لغایت هفتم مهرماه در فرهنگسرای امام خمینی (ره) برپا خواهد شد.

مهدی خدایی، مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری زنجان، هدف از برپایی این نمایشگاه را نمایش آثار منتخب هنرواره ملی انقلاب اسلامی عنوان کرد، که در سال ۹۷ همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به میزبانی استان اردبیل برگزار شد.

وی افزود: در این نمایشگاه آثار سه رشته هنری در بخش هنرهای تجسمی به نمایش گذاشته خواهد شد.

خدایی گفت: در آثار منتخب هنرواره ملی «انقلاب اسلامی، روایت ایرانی» ۵۰ اثر پوستر، اینفوگرافی و کاریکاتور از آثار منتخب هنرواره ملی «انقلاب اسلامی، روایت ایرانی» در اندازه ۷۰ در ۵۰ از آثار هنرمندان شاخص کشوری به نمایش درخواهد آمد.

وی یادآور شد: در بین آثار منتخب به نمایش گذاشته در این نمایشگاه، آثار دو هنرمند زنجانی محمدمهدی ولیزاده و منصور مقدم به چشم می‌خورد که این آثار به بخش طراحی پوستر هنرواره ملی «انقلاب اسلامی، روایت ایرانی» راه یافته بودند.

گفتنی است، این نمایشگاه به همت حوزه هنری زنجان و مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن هنرهای تجسمی استان زنجان به مناسب گرامیداشت هفته دفاع مقدس، از ساعت ۱۶ روز دوشنبه یکم مهرماه به مدت هفت روز در فرهنگسرای امام خمینی (ره) زنجان برگزار خواهد شد.

لازم به یادآوری است، هنرواره ملی «انقلاب اسلامی، روایت ایرانی» همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و با موضوع مقابله با تحریف تاریخ انقلاب اسلامی و تطهیر رژیم پهلوی و با تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در چهل سال گذشته، این رویداد بزرگ هنری و فرهنگی به میزبانی استان اردبیل برگزار شد.

این هنرواره با هدف، ایجاد جریانی گسترده و فراگیر برای ارتقاء آگاهی مردم جهت آشنایی با موفقیت‌ها و دست‌آوردهای انقلاب اسلامی در مقایسه با دوران اسفناک رژیم پهلوی با استفاده از تولید آثار هنری در سطح ملی برگزار شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال