جمعه 4 مهر 1399

شریفی: سینما‌سازی حوزه هنری، فرهنگ سینما را رواج می‌دهد

امیرحسین شریفی
    -     کد خبر: 9162
    -     تاريخ انتشار : 1398/6/23|13:42
امیرحسین شریفی تهیه‌کننده سینما و تلویزیون معتقد است: اگر ارشاد به کمک موسسه بهمن سبز حوزه هنری بیاید و سالن‌های باکیفیت شهرستان‌ها بیشتر و بیشتر شوند یقین بدانید که پخش کنندگان استانی هم نضج خواهند یافت و منطبق با گستره مخاطبان استان خویش به انتخاب فیلم و پخش دست می‌زنند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، ‌امیرحسین شریفی تهیه‌کننده سینما و تلویزیون گفت: با وجود همه تلاش‌هایی که بهمن سبز حوزه هنری برای توسعه سینما در شهرستان‌ها انجام داده ولی تعداد سینماهای ایران در مجموع به ۵۰۰ سالن هم نمی‌رسد که رقمی واقعا اندک است. کشوری که هشتاد میلیون جمعیت دارد لااقل باید ۲ هزار سالن سینمای باکیفیت داشته باشد ولی تعداد سالن‌هایمان خیلی کمتر از این است.

وی ادامه داد: درخیلی از شهرهای ما اصلا سالن سینما وجود ندارد و یا اگر هم وجود داشته باشد در سطح استاندارد نیست و مثلا یک سالن چندکاره دارند که هم در آن تئاتر اجرا می‌کنند و هم کنسرت و هم مراسم عروسی! تا انتقاد می‌کنیم هم می‌گویند بودجه نداریم.

این تهیه کننده سینما با بیان اینکه چطور بودجه ندارند وقتی هر کدام از زیرمجموعه‌های سازمان سینمایی چندصدمیلیون فقط هزینه پشتیبانی دارند؟ اضافه کرد: چطور بودجه ندارند وقتی میلیاردها تومان از پول مردم را صرف برگزاری برخی جشنواره‌های بی‌خاصیت می‌کنند؟

وی خاطرنشان کرد: پس اگر بخواهند می‌توانند هزینه‌های الکی را صرف سالن‌سازی کنند. الان بهمن سبز و سینماشهر درگیر سالن‌سازی هستند و هر دو هم کم و بیش خوب کار می‌کنند. چرا نباید بودجه‌های میلیاردی جشنواره‌های بی‌حاصل را به این دو موسسه بدهند و از آنها بخواهند سالانه حداقل صد تا دویست سالن جدید بسازند؟

به گفته وی، الان بسیار کمبود سینما داریم و به جز آن بسیاری از سالن‌هایمان هم مستعمل و درجه سه است. این وظیفه ارشاد است که بودجه‌های هنگفت سینمایی را صرف نوسازی این سالن‌ها کند.

این تهیه کننده سینما و تلویزیون معتقد است بعد از گذشت چهل سال از انقلاب اسلامی خیلی زشت است که بسیاری از مناطق کشور ما هنوز سالن سینما ندارند و اگر کسی بخواهد سینما برود باید به یک شهر دیگری برود و این بسیار ناخوشایند است.

وی گفت: اخیرا من تبریز بودم و به اطراف تبریز هم رفتم و مخاطبان گلایه می‌کردند که در حومه تبریز سالن‌های همایش و کنسرت دارند ولی سالن سینما خیر. چرا؟ زیرا کنسرت پولساز است ولی متاسفانه سالن‌های سینما پول‌ساز نیستند. این تفکر از بیخ و بن غلط است. اگر سینماهای استاندارد ساخته شود و فیلم‌های خوب و مخاطب پسند ساخته شود یقین بدانید که سینما به سودآوری می‌رسد.

شریفی با بیان اینکه کمبود سالن انحصاری عظیم را هم در پخش فیلم ایجاد کرده است تصریح کرد:  اگر ارشاد به کمک موسسه بهمن سبز حوزه هنری بیاید و سالن‌های باکیفیت شهرستان‌ها بیشتر و بیشتر شوند یقین بدانید که پخش کنندگان استانی هم نضج خواهند یافت و منطبق با گستره مخاطبان استان خویش به انتخاب فیلم و پخش دست می‌زنند و در نهایت مافیای پخش هم از بین می‌رود.

انتهای پیام/

منبع: سوره سینما

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال