چهارشنبه 9 بهمن 1398

جشنواره استانی تئاتر بچه‌های مسجد مازندران برگزار می‌شود

تئاتر بچه های مسجد
    -     کد خبر: 9150
    -     تاريخ انتشار : 1398/6/17|17:45
سرویس : استانها
با رونمایی از پوستر سومین جشنواره استانی تئاتر مردمی بچه‌های مسجد مازندران، دور پایانی بخش استانی این رخداد فرهنگی هنری هفته آینده در ساری برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مهدی معصومی گرجی سرپرست این نهاد عنوان کرد: تئاتر مردمی بچه‌های مسجد که با هدف تمرکز زدایی، افزایش گستره تاثیر و ایجاد تنوع در کاربران و مخاطبان این رشته هنری برنامه ریزی شده، تاکنون ۲دوره در مازندران برگزار شده است.

وی با ذکر این نکته که اغلب کارگردانان و هنرمندان شرکت کننده در این جشنواره جوان و نوجوان هستند گفت: اجرا در مساجد محملی است برای رو در رویی بیشتر مخاطبان مردمی با هنر نمایش و فرهنگ گستری هرچه بهتر این رویداد که حوزه هنری قطعا با برنامه‌ریزی و رایزنی‌هایی زمینه اجرای آثار منتخب را در کانون‌های فرهنگی و مساجد سراسر استان فراهم خواهد کرد.

یاسر محمودی برنتی مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری مازندران و دبیر سومین جشنواره استانی تئاتر  مردمی بچه‌های مسجد مازندران درباره این برنامه گفت: ۲۴ و ۲۵ شهریورماه بیش از ۳۰ هنرمند و هنرجوی علاقه‌مند در قالب ۹ گروه نمایشی در مساجدی در شهرستان ساری با هم به رقابت می‌پردازند تا در نهایت ۳ گروه جهت رقابت ملی به دبیرخانه جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد در حوزه هنری کشور معرفی شوند.

شایان ذکر است که جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد به ابتکار حوزه هنری چندی است که با حضور هنرمندان حرفه ای، نیمه حرفه ای و آماتور در سراسر کشور برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال