چهارشنبه 7 اسفند 1398

برگزاری کارگاه آموزش تئاتر عروسکی ویژه طلاب اصفهانی

تئاتر عروسکی
    -     کد خبر: 9107
    -     تاريخ انتشار : 1398/6/16|10:26
به همت مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری و با همکاری حوزه هنری کودک و نوجوان، کارگاه آموزش تئاتر عروسکی ویژه طلاب نجف‌آباد برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، خدیجه زادمحمدی کارگردان و بازیگردان تئاتر عروسکی درخصوص این کارگاه عنوان کرد: این کارگاه چهار روزه ویژه طلبه‌های نجف‌آباد اصفهان و دانشجویان علاقه‌مند به تئاتر عروسکی در شهریورماه برگزار شد.

وی گفت: تجربه نشان داده که بهترین راه برای ارتباط با کودکان و آموزش به آنها، از طریق بازی، عروسک و به شکل غیرمستقیم است.

این مربی تئاتر عروسکی افزود: ارتباط کودک با عروسک بسیار قوی است و هیچ گاه کلام نمی‌تواند تاثیری مشابه با بازی و نمایش را برای کودکان داشته باشد. در واقع استفاده از ابزار بچه‌ها در هم‌کلامی با آنها تاثیر شگرفی دارد. به قول مولانا: چونک با کودک سر و کارم فتاد/ هم زبان کودکان باید گشاد.

زادمحمدی ادامه داد: بازی، زبان هنر و فعالیت گروهی، از عوامل بسیار موثر در تربیت کودکان است و یافته‌های علمی هم نشان می‌دهد صرف کلام برای کودکان کافی نیست.

وی در ادامه توضیح داد: با توجه به همین اهمیت، مرکز نمایش حوزه هنری و حوزه هنری کودک و نوجوان کارگاهی چهار روزه ویژه طلاب نجف‌آباد برگزار کردند که ما در این کارگاه به مسائل مختلف تئوری و عملی پرداختیم.

این کارشناس حوزه تئاتر گفت: نمایش‌نامه‌نویسی برای تئاتر عروسکی، کارگردانی، بازیگردانی عروسک و حتی آموزش ساخت دکور و ساخت عروسک از جمله اقدامات ما در این کارگاه چهار روزه بود که هر روز از ساعت ۸ تا ۱۸ برگزار می‌شد.

این کارگردان تئاتر عروسکی تصریح کرد: در این کارگاه که ویژه بانوان و آقایان طلاب برگزار شد، شاهد استقبال ویژه از کارگاه بودیم که نشان می‌دهد حوزه علمیه هم علاقه‌مند به باب‌های جدید در تبلیغات به‌ویژه برای کودکان است.

زادمحمدی در خاتمه گفت: این کارگاه دستاوردهای بسیاری داشت و علاقه‌مندی طلاب باعث شد تا ما نیز به ادامه این مسیر امیدوارتر باشیم.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال