چهارشنبه 2 مهر 1399
با حضور مجید قیصری

آموزش نویسندگان مستعد همدانی برای درخشش در جشنواره خاتم برگزار می‌شود

حوزه هنری همدان
    -     کد خبر: 9059
    -     تاريخ انتشار : 1398/6/10|13:18
سرویس : استانها
کارگاه تخصصی داستان‌نویسی برای آموزش نویسندگان همدانی برای حضور در پنجمین جشنواره خاتم، با حضور مجید قیصری دبیر جشنواره خاتم در حوزه هنری همدان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مسئول واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان همدان با بیان این مطلب گفت: موضوع این کارگاه «تصویر پیامبر اکرم (ص) در آیینه هنر» است که سه‌شنبه 12 شهریور ساعت 16 با حضور مجید قیصری برگزار می‌شود.

مریم زندی با بیان این که موضوع آثار جشنواره خاتم داستان‌هایی با الهام از ویژگی‌های شخصیتی و سیره حضرت رسول اکرم(ص) و توجه به نیازهای مخاطب و شرایط امروز است افزود: از آنجایی که مجید قیصری دبیر جشنواره خاتم است، وی تجربیات و نکات مهم داستان‌نویسی در این حوزه را با اهالی خانه رمان حوزه هنری استان همدان در میان می‌گذارد.

وی مجید قیصری را از نویسندگان مجرب کشور عنوان کرد و ادامه داد: قیصری علاوه بر تالیف کتب متعدد، داوری بخش داستان کوتاه و بلند بزرگسال یازدهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره، داوری پنجمین دوره کتاب سال شهید حبیب غنی‌پور، داوری بخش داستان جشنواره «قند پارسی»  و ... را در کارنامه خود دارد.

مسئول واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان همدان در ادامه به کارگاه روز چهارشنبه مورخ 13 شهریورماه اشاره کرد و گفت: موضوع این کارگاه «تصویر عیسی ابن مریم در ادبیات داستانی غرب» است که مدرس کارگاه نیز مجید قیصری است و ساعت 16 در سالن جلسات حوزه هنری همدان برگزار می‌شود.

زندی به حضور پررنگ حضرت عیسی مسیح در ادبیات غرب، که به شکل ترجمه به کشور ما نیز وارد می‌شود اشاره کرد و گفت: نویسندگان ما باید سعی کنند در آثار خود به معرفی صحیح، مستند و حرفه‌ای، پیامبر خاتم حضرت محمد مصطفی(ص) بپردازند و هدف از برگزاری این کارگاه نیز افزایش نقش نویسندگان در این امر است.

گفتنی است، این برنامه با مشارکت کانون پرورش فکری کودکان استان همدان و دفتر نشر فرهنگ اسلامی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال