جمعه 9 خرداد 1399

طاهری: نمایش «اُ مثبت» موضوعی انسانی را با زبان طنز ارائه می‌كند

سروش طاهری
    -     کد خبر: 901
    -     تاريخ انتشار : 1396/3/29|14:00
سروش طاهری، بازیگر و كارگردان تئاتر، بعد از تماشای نمایش «اُ مثبت» به كارگردانی سیدعلی موسویان گفت: باید تبریك گفت به سیدعلی موسویان و محمد زوار‌بی‌ریا و گروه‌شان كه كار تئاتر را بسیار جدی دنبال می‌كنند و با شرایط امروز تئاتر كه همه می‌دانیم شرایط سختی است، تئاتر خوب و مخاطب‌پسند به صحنه می‌برند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، سروش طاهری گفت: نمایش «اُ مثبت» لحظات كمیك و جذابی دارد و می‌تواند مخاطب را تا انتهای داستان همراه خود داشته باشد. بازی‌ بازیگران نیز خوب و روان است اما در متن و كارگردانی نكته‌هایی دیده می‌شود كه البته می‌توان از ‌آن‌ها گذشت.
 
این كارگردان تئاتر اظهار داشت: متن این نمایش تا نیمه‌ داستان، روان و خوب پیش می‌رود اما بعد از آن، شخصیت‌ها ناپخته به نظر می‌رسند كه جا دارد در پرداخت شخصیت‌ها كمی بیشتر تامل می‌شد. از سوی دیگر صحنه‌هایی مثل ادای مونولوگ احساسی بازیگر در زیر نور موضعی همراه با موسیقی متن، در فضای رئالیستی امروز جایی ندارد. این‌ها نكته‌هایی است كه می‌توان به آن اشاره كرد اما در كلیت، نمایش «اُ مثبت» نمایشی قابل دفاعی است.
 
وی همچنین با اشاره به استفاده از قالب طنز و كمدی برای مضامین ارزشی در تئاتر گفت: علی موسویان و گروهش تبحر ویژه‌ای در ارائه‌ موضوعات ارزشی در قالب طنز دارند و اتفاقا در این كارشان موفق نیز هستند. موسویان بسیار هوشمندانه و به دور از كلیشه‌های مرسوم، موضوعات ارزشی را با لحنی جذاب برای مخاطبانش آماده می‌كند.
 
این بازیگر تئاتر اضافه كرد: در دوره‌ای هستیم كه تماشاگران حوصله و تحمل تكرار مكررات را ندارند و موضوعات كلیشه شده را پس می‌زنند. اما موسویان توانسته همان موضوعات را در قالبی تماشاگرپسند و خلاقانه به صحنه ببرد.
 
وی تصریح كرد: خنداندن تماشاگر كار بسیار سخت و دشواری است. برای همین است كه گاهی كارگردان‌های نمایش‌های رسمی نیز مجبور می‌شوند تنه‌ای به تنه‌ كارگردانان نمایش‌های آزاد بزنند البته تا جایی كه عرف عمومی شكسته نشوند اشكالی ندارد و قابل اغماض است ولی این حقیقتی است كه خنداندن تماشاگران كار بسیار دشواری است.
 
سروش طاهری در پایان گفت: نمایش «اُ مثبت» نمایش قابل احترامی است. من از تماشای این نمایش لذت بردم و برای گروه اجرایی آن آرزوی موفقیت دارم.
 
گفتنی است نمایش «اُ مثبت» به نویسندگی و كارگردانی سیدعلی موسویان تا 5 تیرماه- ساعت 19- در تماشاخانه‌ مهر حوزه هنری به صحنه می‌رود.
 
علاقه‌مندان برای رزرو بلیت می‌توانند با شماره‌ تلفن 09033411993 تماس گرفته یا به سایت www.Tiwall.com مراجعه كنند.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال