چهارشنبه 22 مرداد 1399
معاون فرهنگی هنری حوزه هنری استان اردبیل:

برنامه‌های شب خاطره، ادای دین به شهدای کشورمان است

معاون فرهنگی هنری حوزه هنری استان اردبیل
    -     کد خبر: 8956
    -     تاريخ انتشار : 1398/6/3|17:10
سرویس : استانها
رحمان مجرد، معاون فرهنگی هنری حوزه هنری استان اردبیل، گفت: برنامه‌های شب خاطره، ادای دین به شهدای کشورمان است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مجرد معاون فرهنگی هنری حوزه هنری استان اردبیل روز پنج‌شنبه 31 مردادماه 1398 در جلسه با حاتم رسولی مدیر ادبیات و انتشارات اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان و علی دانش کارشناس هنری این نهاد و محمود مهدوی مسئول واحد ادبیات پایداری حوزه هنری استان گفت: همه ما مدیون ایثارگری شهدای گران‌قدر اسلام هستیم. کشور اگر آزادی، امنیت و استقلال دارد همه را مدیون ایثار و فداکاری این عزیزان، تمام کسانی که قبل و بعد از انقلاب و با دفاع از حرم، دین خود را ادا کرده و جان و مال خود را در راه این آرمان‌‎ها فدا کردند، است. لذا برنامه‌های شب خاطره، ادای دین به شهدای کشورمان است.

مجرد در ادامه به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و افزود: خوشبختانه حوزه هنری پیش از ابلاغ گام دوم در همان مسیر، حرکت کرده بود و امروز هم از اهمیت این بیانیه غافل نبوده و بر اساس آن فعالیت‌های خود را ادامه می‌دهد.

رحمان مجرد به مأموریت حوزه هنری در گام دوم انقلاب اشاره کرد و افزود: حوزه هنری استان اردبیل با نگاهی به گذشته و معرفی صحیح وضعیت کنونی و تصویرسازی آینده به فعالیت‌های خود در سال‌های آتی با رویکرد «هنر، معنویت و اخلاق» ادامه خواهد داد.

معاون فرهنگی هنری حوزه هنری اردبیل تصریح کرد: امروز باید با هم‌افزایی بتوانیم گام‌های بلندی را برای مردم و برای کشور عزیزمان برداریم و شب خاطره‌ای ابتکاری و ماندگار برگزار کنیم و با نگاه کاربردی و درست از تجربه‌های گذشته برای برداشتن گام‌های استوار در آینده، بهره ببریم.

وی در پایان گفت: برگزاری محفل نقد و بررسی کتاب‌های دفاع مقدس بصورت دو هفته یک‌بار، برنامه‌ریزی شده است که برنامه زمان‌بندی آن به‌زودی اعلام خواهد شد.

حاتم رسولی، مدیر ادبیات و انتشارات اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان اردبیل، نیز در این دیدار گفت: فعالیت‌های حوزه هنری استان، چشمگیر است و این نشان از ارتباط موثری است که با هنرمندان برقرار شده و آن‌ها، خود را جزوی از شما محسوب می‌کنند.

رسولی افزود: شب‌های خاطره یادآوری روزهای تلخ و شیرینی است که در زمان جنگ تحمیلی اتفاق افتاده و در واقع نوعی تجلیل از ایثارگری شهدا، جانبازان و رزمندگان دوران دفاع مقدس است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال