شنبه 29 شهریور 1399

کارگاه تربیت مربی هنر کودک در سنندج برگزار می‌شود

کارگاه تربیت مربی هنر کودک در سنندج
    -     کد خبر: 8954
    -     تاريخ انتشار : 1398/6/3|17:09
سرویس : استانها
به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان و با هدف تربیت مربی هنر ویژه کودکان با حضور دکتر جلال نصیری کارگاه تربیت مربی هنر کودک در سنندج در ۶ مرحله برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، شیلان برهانی مسئول واحد آموزش و پژوهش حوزه هنری استان کردستان با اعلام این خبر افزود: یکی از حساس‌ترین و مهم‌ترین رده سنی برای فراگیری دوران کودکی است که باید تلاش شود در این دوران ضمن آشنایی و چگونگی به‌کارگیری از ابزارهای ساده و  ایجاد علاقه در کودکان به بروز خلاقیت و پرورش ذهن کودکان با آموزش درست شیوه‌های صحیح کار با کودکان به مربیان آموزش دیده به صورت تخصصی کمک کرد.

وی با اشاره به ماندگاری آموزه‌های این دوران تصریح کرد: متأسفانه یکی از مهم‌ترین مشکلات ما در نظام آموزشی عدم توجه به بخش شکوفا ساختن خلاقیت‌های ذهنی کودکان با حضور مربیان متخصص آموزش هنر کودک است که در این دوره در 6 مرحله با حضور استاد دکتر جلال نصیری از معلمین هنرمند متخصص که تحقیقات جامعی را در این زمینه داشته‌اند و تاکنون دوره‌های مختلفی را نیز برگزار کرده‌اند تلاش می‌شود تا علاقه‌مندان و مربیان هنری که با این رده سنی کار آموزشی را به انجام می‌رسانند شیوه‌های نوین آموزش را در کارگاه‌هایی عملی و تئوری بیان دارند.

برهانی افزود: در اولین مرحله این کارگاه که 13 و 14 شهریورماه 98 در محل پردیس سینمایی بهمن سنندج برگزار می‌شود، اختصاص به آموزش کاردستی دارد و در طی دو روز هر روز 6 ساعت به صورت فشرده آموزش‌های تخصصی شیوه ساخت کاردستی و نحوه مشارکت کودکان به مربیان آموزش داده می‌شود.

وی از دیگر بخش‌های در نظر گرفته شده در این دوره جامع که مرحله به مرحله برگزار می‌شود آموزش نمایش، قصه‌گویی، سینما، تربیت شنوایی و نقاشی است که هر دوره در دو روز در مدت زمانی مشخص برگزار می‌شود.

مسئول واحد آموزش و پژوهش حوزه هنری استان کردستان با اشاره به اینکه هیچ‌گونه محدودیتی در خصوص حضور در این کارگاه‌ها وجود ندارد و تمامی علاقه‌مندان می‌توانند در آن حضور داشته باشند افزود: در پایان هر دوره گواهی مربوط به حضور در این کارگاه‌‌ها برای شرکت‌کنندگان صادر و در صورت حضور در تمامی کارگاه‌ها گواهی معتبر مربوط به «مربی هنر کودکان» توسط حوزه هنری به این افراد اعطا خواهد شد.

وی با اعلام شماره‌های 33243624 و 33243479 داخلی 26 برای پاسخ‌گویی در این رابطه ادامه داد: علاقه‌مندان برای ثبت‌نام در این کارگاه‌ها می‌بایست با حضور در حوزه هنری استان کردستان به آدرس سنندج، خیابان شهید تعریف، پایین‌تر از بیمارستان شهید قاضی سنندج، بخش آموزش نسبت به تکمیل فرم‌های مربوط و ثبت‌نام اقدام کنند.

دکتر جلال نصیری هانیس دارای دکترای پژوهش هنر دانشگاه هنر اصفهان، کارشناس ارشد کارگردانی سینما و کارشناس هنرهای نمایشی است. وی تاکنون علاوه بر پژوهش‌های مختلف و برگزاری دوره‌های متعدد آموزش هنر به کودکان چندین اثر سینمایی را با بهره‌گیری از کودکان به انجام رسانده و موفقیت‌های بسیار ارزنده‌ای را در جشنواره‌های داخلی و خارجی با این تولیدات داشته است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال