دوشنبه 16 تیر 1399

برگزاری کارگاه مبانی نوازندگی سنتور در اردبیل

سیاوش کامکار
    -     کد خبر: 8935
    -     تاريخ انتشار : 1398/6/2|15:22
سرویس : استانها
کارگاه مبانی نوازندگی سنتور با حضور سیاوش کامکار در حوزه هنری اردبیل برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، کارگاه مبانی نوازندگی سنتور روز چهارشنبه ۳۰ مردادماه با حضور زعفر احدزاده مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان، امیر رجبی رئیس حوزه هنری استان، موسی رجبی اصل رئیس انجمن موسیقی استان، مدیران آموزشگاه‌های اردبیل، پیش‌کسوتان و اساتید موسیقی و علاقه‌مندان به هنر و موسیقی با تدریس سیاوش کامکار از هنرمندان شناخته شده کشور در تالار جابر عناصری حوزه هنری اردبیل برگزار شد.

از مباحث مطرح شده در این کارگاه، نوازندگی در استودیو، کوک سنتور، روش‌های تمرین، داینامیک و کوانتایز بود که به صورت جمعی و تعاملی اجرا شد.

مرحله بعدی کارگاه مبانی نوازندگی سنتور اجرای تعدادی از هنرآموزان در صحنه و نقد و بررسی اجراهای آن‌ها و همچنین طریقه بهتر نت‌خوانی و نت‌نویسی، گام‌ها و فواصل اصوات بود که مورد توجه حاضرین قرار گرفت.

بخش آخر این کارگاه به پرسش و پاسخ و اهدای لوح تقدیر به سیاوش کامکار اختصاص داشت.

گفتنی است، سیاوش کامکار متولد ۱۳۶۸ نوازنده سنتور و آهنگ‌ساز ایرانی است. او فرزند پشنگ کامکار و سودابه سالم از اساتید رشته موسیقی است. سیاوش کامکار تاکنون پنج آلبوم مستقل موسیقی به نام‌های «بارانی بر دریا»، «از آب‌ها به بعد»، «باغی در صدا»، «منظره نگاه» و «آلبوم» را منتشر کرده‌ است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال