جمعه 24 مرداد 1399

۲ جلد از دانشنامه فرهنگ و تمدن استان سمنان چاپ می‌شود

دانش نامه سمنان
    -     کد خبر: 8924
    -     تاريخ انتشار : 1398/5/30|15:46
سرویس : استانها
سرپرست حوزه هنری استان سمنان با بیان اینکه ۲۴ جلد از دانشنامه ۱۱۰ جلدی فرهنگ و تمدن استان تاکنون به چاپ رسیده است، گفت: امسال ۲ جلد دیگر از این دانشنامه به بازار نشر عرضه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مصطفی حسینی بیان کرد: دانشنامه ۱۱۰ جلدی فرهنگ و تمدن استان نمونه ای از برنامه‌های تولیدی حوزه هنری استان منطبق با بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است.

به گفته وی، تبیین هنری معارف بیانیه گام دوم انقلاب در چارچوب مکتب مقاومت از طریق روایت گذشته و تجسم آینده در دستور کار حوزه هنری استان سمنان قرار دارد و تولید و توزیع محصولات ادبی و هنری آینده‌گرا و جریان‌ساز برای مخاطبان جوان و پرورش هنرمندان متعهد و مومن به آرمان‌های انقلاب اسلامی از دیگر اولویت‌های حوزه هنری برای تبیین گام دوم انقلاب است.

حسینی ادامه داد: حوزه هنری استان سمنان با روایت صحیح از گذشته، معرفی درست وضعیت و جایگاه فعلی انقلاب اسلامی و تصویرسازی از آینده به دنبال تحقق راهبردهای اتخاذ شده برای تبیین بیانیه گام دوم انقلاب است.

وی از بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان سیاست‌نامه خرد انقلابی در تداوم نسلی آرمان‌های انقلاب یاد کرد و گفت: بیانیه گام دوم انقلاب سندی است که می‌تواند متناسب با ظرفیت‌های نهادی جمهوری اسلامی مورد خوانش و تفسیر قرار بگیرد.

حسینی ادامه داد: محور اساسی بیانیه گام دوم انقلاب آمادگی برای نیل به آرمان تمدن نوین اسلامی است و از این رو تفهیم و درک این مفاهیم در بین آحاد جامعه نیازمند تصویرسازی و تجسم با استفاده از ظرفیت هنر است و حوزه هنری نقشی محوری در تحقق اندیشه و هنر انقلاب اسلامی دارد.

سرپرست حوزه هنری استان سمنان گفت: حوزه هنری استان با اقدامات و برنامه‌ریزی‌های مختلف مانند حمایت از آثار نمایشی با موضوعات مد نظر حوزه هنری با نگاه بومی، تولید پویانمایی با محوریت سبک زندگی ایرانی و اسلامی به دنبال تببین و تحقق گام دوم انقلاب با زبان هنر است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال