چهارشنبه 7 اسفند 1398

رونمایی از مستند «وصال» در خراسان جنوبی

رونمایی از مستند وصال
    -     کد خبر: 8910
    -     تاريخ انتشار : 1398/5/28|16:47
سرویس : استانها
مستند «وصال» به کارگردانی علی سبحانی از تولیدات حوزه هنری خراسان جنوبی در مراسم تجلیل از آزادگان رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، فیلم مستند «وصال» به کارگردانی علی سبحانی در مراسم تجلیل از آزادگان ۲۶ مردادماه در محل سالن ایثار بیرجند با حضور نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی، معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان جنوبی، فرماندار بیرجند، رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی و جمعی از مسئولین استانی رونمایی شد.

مسئول واحد تصویری حوزه هنری خراسان جنوبی گفت: مستند «وصال» در مورد علی احمدی، آزاده عملیات خیبر است که قصد دارد به همراه دوست عراقی دوران اسارتش، سید رسول موسوی از شهرستان العماره عراق، برای زنده کردن خاطرات اسارت به اردوگاه موصل ۲ که در نزدیکی شهر موصل است بروند.

محمد براتی افزود: جریان مستند از گردهمایی آزادگان عملیات خیبر در شهرستان تبریز آغاز می‌شود؛ جایی که این دو آزاده تصمیم می‌گیرند در ایام اربعین حسینی به اردوگاه اسرای زمان دوران دفاع مقدس بروند و در ادامه به مشکلات پیش روی آنها برای شرکت در اربعین پرداخته می‌شود.

وی بیان کرد: تیم مستندساز در بهار سال ۱۳۹۷ به همراه آقای احمدی بار دیگر تصمیم می‌گیرند به موصل بروند، در راه عراق به منطقه شهید بقایی در استان خوزستان همان منطقه‌ای که در عملیات خیبر گردان ۲۱ امام رضا(ع) به خط زدند می‌روند و خاطرات لحظه اعزام و چگونگی اعزام گردان‌ها را زنده می‌کنند.

این فیلم یکی از ۱۵ مستند تولید شده در واحد تصویری حوزه هنری خراسان جنوبی است که با موضوع دفاع مقدس در کنگره ملی ۲۰۰۰ شهید خراسان جنوبی تولید شده است.

گفتنی است، تصویربرداری این مستند از تابستان ۹۶ شروع شد و تا بهار ۹۷ به صورت مقطعی ادامه پیدا کرد.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال