شنبه 18 مرداد 1399

بچه‌های ما الگوهایی دارند که با فرهنگمان تطابق ندارد

ابوالفضل جلیلی
    -     کد خبر: 8908
    -     تاريخ انتشار : 1398/5/28|16:46
سرویس : استانها
ابوالفضل جلیلی در حاشیه سومین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان از الگوهایی گفت که دیگر در سینمای ما نیست و بچه‌های ما اکنون از الگوهای غربی استفاده می‌کنند که با فرهنگ ایرانی ما تطابق چندانی ندارد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، ابوالفضل جلیلی مرد فروتنی است که ده‌ها جایزه داخلی و خارجی دارد و خیلی‌ها او را با فیلم‌های خوبش می‌شناسند؛ مردی که توانسته در عرصه سینمای ایران بدرخشد و کارهای بزرگی برای نوجوانان انجام دهد.

این فیلم‌ساز در حاشیه المپیاد فیلم‌سازی با اظهار تاسف از اینکه نوجوانان ما به نسبت بچه‌های کشورهای دیگر چندان پیشرفتی در عرصه سینما نداشته‌اند، می‌گوید: شاید دلیل این موضوع محدودیتی است که تلویزیون ایجاد کرده است و باعث شده که بچه‌های آینده تفاوت چندانی با نسل قبل نداشته باشند.

جلیلی افزود: البته این موضوع را خاطرنشان کنم که همین چند روز محدود که توانستم با بچه‌ها باشم، خوشحال شدم از اینکه موقعیتی پیش آمد که بتوانم تجربیات تکنیکی و حتی ایدئولوژیکم را در اختیار بچه‌ها بگذارم.

وی در رابطه با برگزاری المپیاد فیلم‌سازی هم بیان کرد: نفس برگزاری المپیادها خوب است اما اینکه چه خروجی از این موضوع درمی‌آید مسئله مهم‌تری است؛ چرا که بچه‌ها نباید به آذین و بزم هنر سینما دلخوش کنند، بلکه باید لباس رزم بپوشند و در محافل آموزشی یاد بگیرند که به سینما نگاه تازه‌ای بیندازند.

جلیلی ادامه داد: متاسفانه برخی فکر می‌کنند که سینما به معنی بزمی است که گسترده شده است، اما این‌طور نیست و بچه‌های ما باید فرهنگ سینما و زندگی بخشیدن در قاب هنر را یاد بگیرند و این نوع المپیادها می‌تواند در جهت استعدادیابی اگر با نگاه درستی باشد کمک کند.

این کارگردان باسابقه در رابطه با اینکه چرا فیلم‌سازان کمتر به سراغ فیلم کودک می‌روند تصریح کرد: فیلم‌سازی درباره کودک با رنج همراه است و بازدهی چندانی ندارد و بنابراین کسی که برای بزرگ‌ترها فیلم می‌سازد بیشتر تحویل گرفته می‌شود.

وی با اظهار تاسف از اینکه ما هنوز بچه را به عنوان موجود نادان تصور می‌کنیم و تحویلش نمی‌گیریم تصریح کرد: بیشتر افراد در سینما به دنبال منافع مالی و موقعیتی هستند، ولی وقتی برای بچه‌ها کار می‌کنی به معنای این است که در راه خدا کار کنی و به نوعی ایثار شمرده می‌شود.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال