شنبه 18 مرداد 1399

نام‌گذاری نگارخانه حوزه هنری استان اردبیل به نام مرحوم شهرام رضایی

نگارخانه شهرام رضایی
    -     کد خبر: 8904
    -     تاريخ انتشار : 1398/5/28|16:45
سرویس : استانها
هم‌زمان با افتتاح نمایشگاه خوش‌نویسی «از قدما تا معاصر»، نگارخانه حوزه هنری استان اردبیل (نقش خیال) به نگارخانه مرحوم دکتر شهرام رضایی تغییر نام یافت.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، روز یک‌شنبه ۲۷ مردادماه هم‌زمان با افتتاح نمایشگاه خوش‌نویسی «از قدما تا معاصر» و با حضور شفیع شفیعی مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، امیر رجبی رئیس حوزه هنری استان، جمعی از پیش‌کسوتان و اساتید هنر، خانواده مرحوم شهرام رضایی و علاقه‌مندان به هنر، نگارخانه حوزه هنری استان اردبیل (نقش خیال) به نگارخانه مرحوم دکتر شهرام رضایی تغییر نام یافت.

امیر رجبی، رئیس حوزه هنری استان اردبیل، در خصوص تغییر نام گالری «نقش خیال» حوزه هنری اردبیل تصریح کرد: با تأسف بسیار، اردبیل در ماه جاری هنرمند گران‌قدری را از دست داد و کمترین کاری که از دست ما برمی‌آمد این بود که نگارخانه‌ای که در عرصه هنر تجسمی از نگارخانه‌های فعال استان است و هرماه نمایشگاه‌های متفاوتی در آن برپا می‌شود به نام آن عزیز از دست‌رفته نام‌گذاری شود تا از این پس با برپایی هر نمایشگاه نام ماندگار شهرام رضایی برده شود و ثواب و اجر معنوی کار را به روح وی هدیه کنیم.

گفتنی است، شهرام رضایی فارغ‌التحصیل رشته گرافیک از دانشگاه شهید رجائی تهران، دارای نشان درجه یک هنر (مدرک دکترا) در رشته کاریکاتور و برنده 192 جايزه ملي و بين‌المللي از جمله برنده جایزه اسکار کاریکاتور سال 2017 جهان (نفر دوم آیدین دوغان ترکیه)، مقام نخست جهان (قبرس – 2003)، رتبه نخست جهان (تبريز – ايران 2003)، نفر نخست جهان (سوريه -  2006)، مقام اول جهان ( كشور آذربايجان – 2008)، نفر نخست جهان  و دريافت تنديس طلا از دست نخست‌وزیر کشور قبرس – 2009، نفر اول جهان (تبريز –ايران 2010)، مقام نخست جهان (دوسالانه پايداري ايران – 2011) و نفر نخست جهان ( ایتالیا  - 2014) بود که روز دوشنبه ۱۴ مردادماه ۱۳۹۸ بر اثر تصادف رانندگی دار فانی را وداع گفت.

افتتاح نمایشگاه «از قدما تا معاصر» در اردبیل

نمایشگاه «از قدما تا معاصر» از متنوع‌ترین نمایشگاه‌هایی‌ است که در آن آثار متقدمان هنر خوش‌نویسی نظیر میرعمادالحسنی و اساتید معاصری همچون اسماعیلی نسب و شاگردانش در رشته‌های نستعلیق، شکسته و نقاشی‌خط در آن گرد آمده است.

در این نمایشگاه تلاش شده مخاطبان سیر تحول هنر خوش‌نویسی را هم در فضای بصری و هم به شکل علمی تجربه کنند که این امر به‌ویژه برای پژوهشگران این هنر اهمیت بسزایی دارد.

در نمایشگاه «از قدما تا معاصر» ۴۰ اثر از عمادالحسنی قزوینی، محمدرضا کلهر، احمد قرچه‌داغی، شکسته‌نویس لطیف، عبدالله فرادی، علی اشرف صندوق‌آبادی، محمد حیدری، جلال علیزاده، محمدتقی اسعد، جابر لاهوت، ناصر اسماعیلی‌نسب، علی اکبری، بهروز محمدی، علیرضا عبادی، محمد احدی دولت‌سرا، یوسف سعادتی، سیدعلی موسوی‌نژاد سوها، بهزاد جماعتی، حسن هاشمی، سعید حسینی، پویا منصورزاده اشکانی، پویا کریم پور، محمدحسین نقی زاده اردبیلی و تذهیب شهرام عبداللهی، الناز داداش‌زاده ماهر و افسانه شهبازی در معرض دید عموم قرار دارد.

گفتنی است، علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید از این نمایشگاه تا تاریخ ۷ شهریورماه از ساعت ۸ تا ۱۴ به حوزه هنری استان اردبیل واقع در بالاتر از میدان علی‌آباد روبه‌روی نیروگاه برق مراجعه کنند.

انتهای پیام/

 

 

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال