چهارشنبه 7 اسفند 1398

نشست هم‌اندیشی و خاطره‌گویی آزادگان در حوزه هنری چهارمحال و بختیاری

نشست هم اندیشی و خاطره‌گویی آزادگان
    -     کد خبر: 8898
    -     تاريخ انتشار : 1398/5/28|16:44
سرویس : استانها
از سوی دفتر مطالعات و فرهنگ پایداری حوزه هنری چهارمحال و بختیاری، هم‌زمان با ورود آزادگان سرافراز ایران اسلامی، نشست هم‌اندیشی و خاطره‌گویی آزادگان استان با عنوان «نیلوفرانه» برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری در این نشست گفت: از اینکه امروز گنجینه‌های دفاع مقدس ایران اسلامی میهمان حوزه هنری استان هستند به خود می‌بالیم؛ چرا که همه ما مدیون رشادت‌های این دلاوران و بزرگان تاریخ ایران بوده و هستیم.

حجت‌الله شیروانی افزود: حوزه هنری یکی از رویش‌ها و فرزندان انقلاب اسلامی است و یکی از وظایف اصلی آن پرداختن به پیام ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب شکوهمند اسلامی ایران با زبان هنر است.

وی گفت: خاطرات و رشادت‌های دلاورمردان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس باید مکتوب شود و در قالب‌های مختلف هنری هنرمندانه تولید و به نسل جدید ارائه شود.

رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: توجه به خاطرات آزادگان از استان بسیار کم بوده و ما در حوزه هنری تلاش داریم خاطرات این دلاورمردان در قالب کتاب و دیگر رسانه‌های هنری تولید و معرفی شود.

شیروانی افزود: آثار دفتر مطالعات و فرهنگ پایداری استان از خاطرات رزمندگان دفاع مقدس و سایر موضوعات از شروع تاکنون مسیر خوبی را طی کرده و ما باید تلاش کنیم آثاری در این زمینه تولید کنیم که هم‌طراز با دیگر آثار شاخص این حوزه در کشور باشد و مورد اقبال ملی قرار گیرد.

قاسم فتاحی، مسئول دفتر مطالعات و فرهنگ پایداری حوزه هنری چهارمحال و بختیاری، نیز ضمن تبریک به آزادگان استان در این نشست گفت: هدف از تشکیل این جلسه دعوت از آزادگان محترم است که وارد عرصه ثبت خاطرات خود شوند و رشادت‌های خود را با تولید اثر ماندگار و مانا کنند.

فتاحی افزود: حوزه هنری از همه لحاظ آثار و خاطرات رزمندگان  استان را حمایت می‌کند و خاطرات این عزیزان را در قالب کتاب و دیگر رسانه‌های هنری تولید می‌کند.

مسئول دفتر مطالعات و فرهنگ پایداری حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت: ما قصد داریم حوزه هنری و دفتر مطالعات و فرهنگ پایداری پاتوق رزمندگان و فعالان دفاع مقدس شود و عزیزان آزاده و رزمنده استان این مکان را خانه دوم خود بدانند.

وی افزود: رزمندگان استان در دفاع مقدس نقش بزرگی داشتند و باید همه تلاش کنیم که این رشادت‌ها و دلاوری‌ها به نسل جدید و ملت ایران شناسانده شود و استان چهارمحال و بختیاری هم چندین اثر شاخص در این زمینه داشته باشد.

گفتنی است، در این نشست که با حضور بیش از ۲۵ نفر از آزادگان استان برگزار شد، آزادگان ضمن بیان پیشنهادها و نظرات خود هر کدام یک خاطره از دوران اسارت خود را بازگو کردند.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال