یکشنبه 22 تیر 1399
آیت‌الله حسینی شاهرودی:

اقتدار امروز ما نتیجه رشادت‌های آزادگان است

آیت الله سید محمد حسینی‌شاهرودی
    -     کد خبر: 8893
    -     تاريخ انتشار : 1398/5/27|16:43
سرویس : استانها
به همت حوزه هنری کردستان، دفتر نماینده ولی فقیه در این استان و بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان، مراسم شب خاطره و گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به کشور در سنندج برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، در جریان برگزاری این مراسم شب خاطره سه نفر از آزادگان کردستانی که هر کدام در دوره‌ای اسارت را تجربه کرده بودند به بیان بخشی از خاطرات خود پرداختند.

سالن مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور مملو از چهره‌هایی بود که هر چند به دوران کهنسالی رسیده بودند ولی در چهره آن‌ها همچنان عزت و اقتدار را می‌شد به‌راحتی مشاهده کرد.

آزادگان زیادی در این مراسم حضور داشتند ولی تنها نوبت به سه نفر رسید تا این سه نفر از سال‌های اسارت خود بگویند و از رشادت‌هایی که به خرج دادند تا این انقلاب و نظام همچنان مقتدر بماند و بر آرمان‌هایش وفادار باشد.

عطاالله رحمانی آبیدر که چندین سال در اسارت رژیم بعث عراق بود، در سخنانی ضمن اشاره به بخشی از خاطرات خود در دوران اسارت گفت: متاسفانه امروز آزادگان ما به نوعی فراموش شده‌اند و این وضعیت خوبی نیست و باید هم مسئولان، هم مردم و هم خود ما آزادگان اجازه ندهیم که این وضعیت ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به بیان خاطره‌ای از خود در دوران اسارت افزود: هر روز در اردوگاه ما فردی صبح زود و با صدای بسیار زیبا تلاوت قرآن می‌کرد و به محض اینکه تلاوت شروع می‌شد سریع مسئول اردوگاه دستور می‌داد و با وی برخورد کرده و اجازه نمی‌دادند که این روند ادامه پیدا کند.

این آزاده سنندجی افزود: یک روز که این آزاده دوباره مشغول قرائت قرآن شد، رئیس اردوگاه همه را در حیات جمع کرد و دستور داد که آزاده قاری را در جلو چشم همه کتک بزنند که البته بعدا مشخص شد که این آزاده شهید تندگویان بوده است.

وی افزود: داستان قرائت قرآن از سوی شهید تندگویان ادامه پیدا کرد و در یکی دیگر از روزها رئیس اردوگاه از طریق بلندگو اعلام کرد که به قاری بگویید اگر صدایش قطع نشود حتما سرش را قطع خواهم کرد که شهید تندگویان در جواب گفت: من حاضرم سرم را برای قرآن بدهم ولی مطمئن باش که یک روزی سر تو قطع خواهد شد.

این آزاده سنندجی بیان کرد: فرد مسئول اردوگاه علی شیمیایی مسئول بمباران شیمیایی حلبچه بود که البته در نهایت سال‌ها بعد همراه با صدام حسین از سوی دولت عراق اعدام شد.

در ادامه مراسم صدیق خالدی از جهادگران دوران هشت سال دفاع مقدس به بیان خاطرات اسارت خود از سوی گروهک ضد انقلاب کومله پرداخت.

وی با اشاره به دوران اسارت خود در یکی از روستاهای مرزی ایران و عراق و حضور ۶۰ نفر در یک اتاق ۱۲ متری، افزود: نوع شکنجه‌های اعضای این گروهک واقعا عجیب بود و آن‌ها به روش‌های مختلف ما را تحت فشار قرار داده و مورد آزار قرار می‌دادند.

این آزاده کردستانی ضمن بیان خاطره‌ای از دیدار خود و مادرش در زمان اسارت، افزود: در جریان این دیدار یکی از اعضای گروهک با تفنگ مادر من را زد و متاسفانه پای وی را زخمی کرد و بعد از کلی تلاش، من موفق به دیدار با مادرم نشدم.

سید مصطفی حسینی دیگر آزاده کردستانی بود که وی نیز از سوی یکی از گروهک‌های ضد انقلاب به اسارت گرفته می‌شود و البته وی نیز به بیان خاطراتی از نوع اسارت و همچنین زمان آن پرداخت و گفت: واقعا نیاز است که امروز در جامعه ما توجهی بهتر به آزادگان داشته باشیم و به همین دلیل همه مسئولان باید این مهم را در اولویت خود قرار دهند.

اقتدار امروز ما نتیجه رشادت‌های آزادگان است

نماینده ولی فقیه در استان کردستان نیز دیگر سخنران این مراسم بود که ضمن اظهار خوشحالی برای حضور در این جمع گفت: واقعا نیاز است که ما امروز برای فرزندان آزادگان عزیز توجهی ویژه داشته باشیم و در راستای توجه به موضوع معیشت و اشتغال این عزیزان برنامه‌ریزی کنیم.

آیت‌الله سید محمد حسینی‌شاهرودی با اشاره به اینکه اقتدار امروز ما نتیجه رشادت‌های شما آزادگان عزیز است، بیان کرد: بر همه مسئولان واجب است که به صورت ویژه مسائل و مشکلات آزادگان را مورد رسیدگی قرار داده و در راستای رفع آن‌ها تلاش کنند.

۸۳۱ آزاده در کردستان

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان نیز در این مراسم در سخنانی عنوان کرد: کردستان در مجموع ۸۳۱ آزاده را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

رضا نجفی با بیان اینکه ما در اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران به صورت ویژه در خدمت آزادگان عزیز هستیم، عنوان کرد: انتظار می‌رود که در سایه مشارکت و همراهی تمامی مسئولان استان زمینه برای کمک به آزادگان در سطح استان فراهم شود.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال