پنج شنبه 21 فروردین 1399
در حاشیه برگزاری کارگاه‌های آموزشی سومین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان؛

علیمراد: تا زمانی که عاشق نباشی نمی‌توانی در این رشته پا بگذاری

عبدالله علیمراد
    -     کد خبر: 8891
    -     تاريخ انتشار : 1398/5/27|16:40
سرویس : استانها
عبدالله علیمراد کارگردان پیش‌کسوتی است که توانسته کارهای بزرگی در عرصه انیمیشن‌سازی انجام دهد. او با کاراکترهایش زندگی می‌کند و به آن‌ها جان می‌بخشد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، این هنرمند کارش را با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شروع کرد و چندین فیلم هم در همانجا ساخت. بعد از آن زیرنظر بزرگان انیمیشن و استادانی همچون نورالدین زرین‌کلک درس‌ها آموخت و حالا در آستانه برگزاری جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان در سومین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان کشور در اصفهان در کنار کودکان و نوجوانان قرار گرفته است تا آنان را با انیمیشن آشنا کند و از تجاربش برای آنان بگوید تا نوجوانان امروز بدانند آینده پیش رویشان چیست.

او در حاشیه برگزاری کارگاه‌های آموزشی سومین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان کشور از تاثیراتی گفت که این المپیاد می‌تواند بر روی بچه‌ها داشته باشد.

به نظر علیمراد برگزاری این کارگاه‌ها تاثیرات بسیاری در پرورش خلاقیت کودکان و نوجوانان دارد، اما متاسفانه شامل همه کودکان نمی‌شود و تنها عده خاصی را در بر می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه در بخش انیمیشن، بچه‌های خلاق و با استعدادی داریم و به هر حال این حرکت‌ها تاثیرات بسیاری در پرورش استعدادها و ساختن حرفه ای‌های آینده خواهد داشت، می‌گوید: با توجه به اینکه هدف ما از آموزش انیمیشن به نوجوانان در کارگاه‌های المپیاد، تربیت کارگردان انیمیشن نیست، بلکه هدف اصلی، پرورش استعدادها و خلاقیت نوجوانان در عرصه انیمیشن‌سازی است.

علیمراد از اوج انیمیشن‌سازی در ده سال گذشته می‌گوید و ادامه می‌دهد: انیمیشن ما ظرف ده سال اخیر بسیار پیشرفت کرده است، البته تا 10 سال پیش ما شاهد رکود در انیمیشن‌سازی بودیم، ولی از آن زمان تاکنون انیمیشن ما بسیار ارتقا پیدا کرده، یکی از دلایلش نیز این است که کیفیت آموزش خیلی بالا رفته و حمایت‌های خوبی از این حوزه صورت می‌گیرد و ما فیلم‌سازان انیمیشن سینما فارغ التحصیلان زیادی در این رشته داشتیم، دوم جشنواره‌ها و المپیادهایی که در بالا بردن ارتقای انیمیشن موثر بوده و سوم وسایل ارتباط جمعی مثل ماهواره و اینترنت که ابزار مناسبی برای ارتقای انیمیشن ما بوده و باعث شده که ظرف این ده سال شاهد شکوفایی انیمیشن باشیم.

این پیش‌کسوت حوزه انیمیشن ادامه داد: خوشبختانه حوزه هنری هم در این زمینه کارهای خوبی انجام داده، حوزه هنری مرکز مطالعات انیمیشن دارد و در مورد انیمیشن کارکرده و جای بسی خوشحالی است که این اتفاق افتاده و ما شاهد ارتقای این هنر بوده‌ایم.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال