شنبه 18 مرداد 1399

مسجد نقطه آغاز هنر متعالی است

رحمان مجرد
    -     کد خبر: 8857
    -     تاريخ انتشار : 1398/5/26|12:03
سرویس : استانها
رحمان مجرد، معاون فرهنگی هنری حوزه هنری استان اردبیل، گفت: حمایت از گروه‌های تئاتر «بچه‌های مسجد» برای ایجاد زیرساخت مناسب در ترویج فرهنگ اسلامی در مساجد انجام می‌شود و تاکنون فعالان مساجد استقبال خوبی از این مسئله داشته‌اند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، رحمان مجرد معاون فرهنگی هنری حوزه هنری استان اردبیل، روز پنج‌شنبه ۲۴ مردادماه در دیدار با نادر سقا مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل، گفت: انگیزه‌آفرینی برای سوق دادن نوجوانان و جوانان به سمت خدا با زبان هنر باید از مسجد آغاز شود تا شاهد تعالی معنوی در بعد هنر باشیم و به نوعی مسجد نقطه آغاز هنر متعالی است.

مجرد افزود: حمایت از گروه‌های تئاتر بچه‌های مسجد برای ایجاد زیرساخت مناسب در ترویج فرهنگ اسلامی در مساجد انجام می‌شود و تاکنون فعالان مساجد استقبال خوبی از این مسئله داشته‌اند.

معاون فرهنگی هنری حوزه هنری اردبیل اضافه کرد: تولید محتوا و ایجاد زیرساخت مناسب برای نمایشگاه‌های هنری در حوزه هنری فراهم است و هنرمندان استان ارتباط خوبی با این نهاد برای نشان دادن به‌روزتر آثار خود دارند.

رحمان مجرد تصریح کرد: آمادگی کامل برای برگزاری نمایشگاه‌های مختلف با موضوعات مذهبی را در مساجد استان داریم و هنرمندان استان نیز استقبال خوبی از این مسئله دارند.

وی اظهار داشت: آمادگی همکاری منسجم با فعالان کانون‌های مساجد به‌ویژه کانون‌های تخصصی را داریم؛ چرا که این کانون‌ها تاکنون توانسته‌اند به صورت تخصصی و منسجم در زمینه‌های هنری فعالیت کنند.

نادر سقا، مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل، نیز در این دیدار گفت: استفاده از زبان هنر در برنامه‌های فرهنگی و هنری بهترین وسیله برای ایجاد جذابیت حضور افراد جامعه است و می‌تواند مرجع مهمی برای گرایش‌های مختلف در انتخاب برنامه‌های فرهنگی باشد.

سقا افزود: نقالی و قصه‌گویی داستان‌های قرآنی در مساجد مغفول مانده است و باید با احیای چنین برنامه‌های فرهنگی و هنری در مساجد، حضور نوجوانان و جوانان را فراهم کرد.

این مقام مسئول یادآور شد: کودکان و نوجوانان با زبان قصه، بسیاری از مفاهیم را بهتر درک و با آن ارتباط برقرار می‌کنند و باید مساجد در زمینه قصه‌گویی داستان‌های قرآنی فعال‌تر عمل کنند تا شاهد ترویج معارف معنوی از سنین پایین باشیم.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل افزود: تربیت هنرمند متعهد، ایجاد زمینه‌های کارآفرینی در رشته هنر و توانمندسازی هنرمندان از مهم‌ترین اهداف حمایتی کانون‌های مساجد از هنرمندان است‌.

نادر سقا اعلام کرد: خرید آثار هنری و اهدا به عنوان هدیه از دیگر برنامه‌های حمایتی از هنرمندان است که در ویژه‌برنامه‌های تجلیل از فعالان کانون‌های مساجد هر ساله انجام می‌شود.

سقا افزود: حمایت از گروه‌های سرود به عنوان یکی از زیرشاخه‌‎های هنر در کانون‌های مساجد به عنوان یک برند با موضوع‌های ملی و اسلامی صورت می‌گیرد و تاکنون گروه‌های سرود کانون‌های مساجد در سطح ملی بسیار موفق بوده‌اند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال