یکشنبه 22 تیر 1399

المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان؛ گامی برای آشنایی با فیلم‌سازان مطرح سینمای کودک

سید محمد طباطبایی
    -     کد خبر: 8849
    -     تاريخ انتشار : 1398/5/26|11:13
سرویس : استانها
مدیر دفتر انجمن سینمای جوان اصفهان گفت: یکی از بخش‌های جنبی و مهم جشنواره کودک سومین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان کشور آشنایی با اساتید این المپیاد برای نوجوانان حاضر در این برنامه است که بسیار موثرخواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، سید محمد طباطبایی در خصوص برگزاری سومین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان کشور که از روز شنبه ۲۶ مردادماه در مجتمع فرهنگی سوره اصفهان برگزار می‌شود، گفت: این المپیاد که سومین دوره خود را پشت سر می‌گذارد، با حضور ده تن از فیلم‌سازان موفق سینمای کودک و نوجوان به عنوان اساتید این المپیاد، در قالب نمایش فیلم، کارگاه‌های آموزشی (مقدماتی سینما، آموزش تکنیک‌های عکاسی) و طرح ایده برگزار می‌شود.

وی افزود: تمامی نوجوانانی که در این کارگاه‌ها حضور دارند به صورت گروه‌های هشت نفره تقسیم‌بندی می‌شوند و یکی از اساتید اصول سینمایی و آموزش‌های لازم را برای آنان بیان می‌کند، علاوه بر این کارگاه‌های مشترک و کلی نیز در طول این دوره از المپیاد برگزار می‌شود.

طباطبایی در پاسخ به چگونگی حضور در این المپیاد تصریح کرد: پس از انتشار فراخوان بسیاری از نوجوانان از سراسر کشور با ارسال فیلم‌های ساخته خود و یا ایده و طرح‌هایشان به این المپیاد راه یافتند و افراد منتخب برای حضور در این کارگاه‌های آموزشی به مدت ۵ روز در اصفهان حضور خواهند داشت. در واقع این المپیاد دو روز قبل از سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان در اصفهان آغاز و دو روز مانده به پایان جشنواره نیز خاتمه می‌یابد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از بخش‌های جنبی و مهم جشنواره کودک امسال سومین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان کشور آشنایی با اساتید این المپیاد برای نوجوانان حاضر در این برنامه است که بسیار موثر خواهد بود و نکات آموزنده زیادی برای آنان به همراه خواهد داشت.

گفتنی است، سومین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان کشور با حضور نوجوانان ۱۲ تا ۱۶ سال از ۲۶ تا ۳۰ مردادماه در مجتمع فرهنگی هنری سوره اصفهان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال