شنبه 18 مرداد 1399
قائم‌مقام بنیاد سینمای فارابی:

هدف ما ایجاد نگاه امیدوارانه در میان نوجوانان است

ایل بیگی
    -     کد خبر: 8848
    -     تاريخ انتشار : 1398/5/26|11:14
حبیب ایل‌بیگی در سومین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان کشور گفت: هدف ما از برگزاری المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان کشور، ایجاد نگاه امیدوارانه در میان نوجوانان است و اینکه بچه‌های نقاط مختلف ایران در هر زمینه‌ای استعداد دارند بدانند، مسئولین نهادها و مراکز مختلف تلاش می‌کنند استعداد آنان را کشف کرده و پرورش دهند و از آن مراقبت کنند تا در مسیر آینده شکوفاتر شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی در سومین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان کشور گفت: ما در میان نوجوانان نیاز به سرمایه‌گذاری داریم تا آینده بهتری برای فیلم‌سازی به‌ویژه در عرصه کودک و نوجوان وجود داشته باشد. در همین زمینه برگزاری سومین دوره المپیاد در تلاش است که استعدادهای جدیدی در فیلم‌سازی وارد شوند و ایده‌های نو فیلم‌سازی کودک و نوجوان مطرح شوند.

ایل‌بیگی با اشاره به اینکه اعلام فراخوان این المپیاد با اهداف مذکور ارائه شد بیان کرد: فراخوان این دوره از المپیاد اوایل تیرماه اعلام شد و حدودا ۵۰۰ نفر متقاضی داشتیم که در دفاتر سینمای جوان سراسر کشور برایشان کلاس‌های سه‌روزه آشنایی مقدماتی با سینما برگزار کردیم و از میان آن‌ها ۶۰ نفر برای حضور در المپیاد انتخاب شدند.

وی ادامه داد: از استان و شهر اصفهان نیز تعداد زیادی متقاضی برای حضور در این دوره از المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان کشور حضور داشتند.

رئیس سومین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان کشور تصریح کرد: ۶۰ نوجوان ۱۲ تا ۱۶ ساله‌ای که در این دوره از المپیاد در دو بخش ایده و فیلم پذیرفته شدند در ۵ روز در کنار اساتید راهنما ایده‌هایشان را پرورش می‌دهند و این ایده‌ها که در طول المپیاد به عنوان طرح فیلم‌نامه مطرح می‌شوند در روز آخر ارائه می‌شوند و برگزیدگان در دو بخش فیلم و ایده با مدال‌های طلا، نقره و برنز مشخص و مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

وی اظهار داشت: در بخش ایده طرح فیلم‌نامه و ایده‌ها برای ساخت مورد حمایت قرار خواهند گرفت و سه نفر برتر در بخش فیلم نیز برای ساخت فیلم بعدی‌شان از سوی دفاتر انجمن سینمای جوان مورد حمایت قرار می‌گیرند.

ایل‌بیگی اظهار امیدواری کرد: در این پنج روز (المپیاد) نوجوانان با یک دنیای شاد و پر از خلاقیت و امیدواری به آینده راجع به تخیل و فانتزی و آنچه سینمای کودک و نوجوان به آن نیاز دارد تا از آثار تلخ سال‌های گذشته که در این ژانر وارد شده اند فاصله بگیرد روبه‌رو شوند و ما شاهد پرورش فیلم‌سازانی باشیم که آثاری شاد و امیدوارانه و خلاقانه در ژانر کودک و نوجوان در سال‌های آینده ارائه دهند.

وی افزود: نیت ما این است که در این المپیاد یک اتفاق خوب دوطرفه رخ دهد؛ هم مدرسان در حال و هوای نوجوانان کنونی قرار گیرند و فیلم‌ها را ببینند و هم نوجوانان از تجربیات اساتید (فیلم‌سازان مطرح سینمای کودک و نوجوان) بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال