شنبه 10 آیان 1399
عرفان‌پور در نهمین جشنواره بین‌المللی دف‌نوازی «دف نوای رحمت»:

موسیقی انقلاب اسلامی با حکمت و وحدانیت پیوند خورده است

میلاد عرفانپور
    -     کد خبر: 8841
    -     تاريخ انتشار : 1398/5/24|17:52
سرویس : موسیقی
مدیرمرکز موسیقی حوزه هنری گفت: موسیقی انقلاب اسلامی و آنچه حوزه هنری دنبال می‌کند با حکمت، معنویت و وحدانیت پیوند دارد و دف هم یکی از همین انواع موسیقی‌هاست.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، میلاد عرفان‌پور در افتتاحیه نهمین جشنواره بین‌المللی دف‌نوازی «دف نوای رحمت» در پردیس سینما بهمن سنندج اظهار کرد: موسیقی انقلاب اسلامی و آنچه ما در حوزه هنری دنبال می‌کنیم با حکمت، معنویت و وحدانیت پیوند دارد و دف هم یکی از همین انواع موسیقی‌هاست.

وی در خصوص برگزاری نهمین جشنواره دف نوای رحمت نیز بیان کرد: دف یکی از سازهایی است که عرفانی بودن موسیقی اصیل را به نمایش می‌گذارد و می‌تواند پیام آور صلح و وحدت در جهان باشد.

مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری یادآور شد: امیدواریم این دوره از جشنواره نیز همچون دوره های گذشته شاهد اجراهای قوی از سوی دف نوازان و گروه های دف نوازی که از سراسر کشور حضور دارند، باشیم.

نهمین جشنواره بین‌المللی دف نوای رحمت توسط حوزه هنری کردستان و موسسه سپهر سوره هنر 22 تا 25 مرداد در سنندج با شعار «هنر ، همگرایی و مهربانی» در حال برگزاری است .

 در مجموع ۲۵۰ هنرمند و ۳۸ گروه از ۳۰ استان کشور آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده‌اند، که ۱۳ اثر گروهی در این جشنواره و تک‌نوازان در دو گروه سنی نوجوان و بزرگسالان با هم به رقابت می‌پردازند.

گفتنی است اجرای اختتامیه نهمین جشنواره بین‌المللی «دف نوای رحمت» را آرش حسین پناهی برعهده خواهد داشت.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال