دوشنبه 23 تیر 1399
دبیر هنری نهمین جشنواره بین‌المللی «دف، نوای رحمت»:

جشنواره «دف، نوای رحمت» برای مردم و موسیقی اقوام است

دف نوای رحمت
    -     کد خبر: 8824
    -     تاريخ انتشار : 1398/5/23|10:45
سرویس : موسیقی
مهدی احمدی، دبیر هنری نهمین جشنواره بین‌المللی «دف، نوای رحمت»، در حاشیه آیین «آوای دوست» عنوان کرد: «دف، نوای رحمت» جشنواره‌ای برای و متعلق به عموم مردم و موسیقی اقوام مختلف است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مهدی احمدی مدیر هنری نهمین جشنواره بین‌المللی «دف، نوای رحمت» با اشاره به تلاش این رویداد برای گردهمایی موسیقی اقوام مختلف کشور در یک فضای فرهنگی و هنری بیان کرد: در این دوره تلاش کرده‌ایم موسیقی اقوام مختلف کشور در جشنواره حضور داشته باشند و بهتر و بیشتر معرفی شوند. ضمن اینکه مردم نیز در این رویداد حضور دارند و همیشه سعی کرده‌ایم اجراها در اماکن و فضاهای عمومی برگزار شود تا همه عموم مردم و علاقه‌مندان بتوانند از برنامه‌ها لذت ببرند و استفاده کنند. «دف، نوای رحمت» جشنواره‌ای برای و متعلق به عموم مردم و موسیقی اقوام مختلف است.

وی در پاسخ به اینکه آیا همنوازی نوازندگان دف در آیین آوای دوست با تمرین قبلی صورت گرفت یا نه، ادامه داد: نه، این اتفاق در لحظه می‌افتد. همچنین گروه قوالی در این مراسم به اجرا پرداختند که بر موسیقی افغان و پاکستان و هندوستان تاکید داشتند. این گروه موسیقی عرفانی به دلیل اینکه با موسیقی مذهبی و مولودی‌خوانی مرتبط است، به جشنواره دعوت شده و در بخش جنبی اجرا می‌کند. 

احمدی با ارزیابی آثار این دوره از جشنواره بیان کرد: آنچه به دبیرخانه فرستاده شده از نظر کمی و کیفی نسبت به دوره‌های گذشته رشد داشته است؛ اما به طور کلی باید صبر داشته باشیم و ارزیابی جشنواره را به بعد از برگزاری موکول کنیم. خوشبختانه جشنواره بین‌المللی «دف، نوای رحمت» در طی این سال‌ها رشد خوبی داشته است و امیدواریم این روند همچنان ادامه‌دار باشد.

نهمین جشنواره بین‌المللی «دف، نوای رحمت» به همت حوزه هنری استان کردستان و موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر، 22 تا 25 مردادماه در شهر سنندج در حال برگزاری است. امین مرادی مدیریت، مهدی احمدی دبیری هنری و کژوان ضیاءالدینی دبیری علمی این رویداد را برعهده دارند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال