دوشنبه 11 فروردین 1399

معلمی: حوزه هنری از کارگاه‌های خلق اثر در استان‌ها حمایت می‌کند

معلمی
    -     کد خبر: 8808
    -     تاريخ انتشار : 1398/5/20|15:16
سرویس : استانها
معاون هنری حوزه هنری در بازدید از کارگاه پوستر «بهشت همین نزدیکی» در یزد اعلام کرد: حوزه هنری از همایش‎های منطقه‌ای یا ملی که به صورت کارگاهی برگزار و منجر به تولید اثر شود حمایت می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مجدالدین معلمی در بازدید از کارگاه تولید پوستر «بهشت همین نزدیکی» که به مناسبت هفته ازدواج با محوریت قرآن و موضوع خانواده و سبک زندگی اسلامی با حضور استاد مسعود نجابتی و هنرمندان پنج استان در یزد برگزار شد، با تأکید بر تداوم کارگاه‌های آموزشی ـ تولیدی در مراکز استانی گفت: حوزه هنری از همایش‎های منطقه‌ای یا ملی که به صورت کارگاهی برگزار و منجر به تولید اثر شود حمایت می‌کند.

وی بر استفاده از توانمندی و ظرفیت هنرمندان استان‌های مختلف برای تولید و خلق آثار هنری تأکید کرد و اظهار داشت: یکی از اهدافی که در حوزه هنری دنبال می‌کنیم استعدادیابی، آموزش، پرورش و تربیت کادر جدید هنرمندان انقلاب اسلامی در استان‌های مختلف است.

معاون هنری حوزه هنری کشور در همین رابطه افزود: این حرکت و همت سازنده ابتدا در خراسان جنوبی و سپس در یزد انجام شد که امیدوارم در همه استان‌های این منطقه به طور منظم و هدفمند برگزار و نیروهای خوبی تربیت شوند.

معلمی خلق اثر با رویکرد قرآنی را از ویژگی‌های منحصربه‌فرد کارگاه پوستر «بهشت همین نزدیکی» عنوان کرد و تولید پوستر با مضامین و محتوای کلام وحی که سرلوحه این کارگاه بود و منجر به خلق آثار کارآمد با رنگ و بوی قرآنی شد را حرکتی ارزشمند دانست.

وی افزود: هنرمندانی از استان‌های مختلف در این کارگاه گرد هم آمدند تا یک اتفاق خوب هنری را رقم بزنند که در پایان، آثار بسیار امیدبخش و تأثیرگذار تولید شد.

معاون هنری حوزه هنری با اشاره به حضور استادان بنام و مشهور عرصه گرافیک کشور در این کارگاه ضمن قدردانی از آنان گفت: قرار گرفتن استادان باتجربه در کنار هنرمندان جوان، فعال، مستعد و تازه‌کار، افق بزرگ‌تری را برای این استعدادها ترسیم و فرصت آموختن را برای آنان فراهم می‌کند.

وی هم‌اندیشی، انتقال تجربه‌ها و کمک به ارتقای رشد و پیشرفت هنرمندان مستعد را از دیگر دستاوردهای این کارگاه برشمرد.

در این کارگاه طراحان گرافیک استان‌های خراسان رضوی، کرمان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و یزد به مدت سه روز زیر نظر استاد مسعود نجابتی چهره سرشناس گرافیک معاصر ایران با همراهی سیدمهدی حسینی و محمدحسین مؤیدی از طراحان گرافیک کشور به خلق اثر پرداختند که قرار است آثار منتخب در نمایشگاهی به تماشا گذاشته شود.

کارگاه خلق پوستر «بهشت همین نزدیکی» با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان یزد، دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد، حوزه هنری یزد، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد، کانون هنر شیعی، نهضت مردمی پوستر انقلاب و کانون طراحان یزد (ترنج) هم‌زمان با هفته ازدواج به میزبانی یزد برگزار شد.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال