پنج شنبه 21 آذر 1398

زندگی شاد و زیبا با تولید و انتشار آثار هنری بر مبنای قرآن

کارگاه پوستر «بهشت همین نزدیکی»
    -     کد خبر: 8807
    -     تاريخ انتشار : 1398/5/20|15:15
سرویس : استانها
مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد در بازدید از کارگاه تولید پوستر «بهشت همین نزدیکی» گفت: اثری که با الهام از آیات قرآن خلق شود، بهتر و مؤثرتر می‌‎تواند پیام‌های عمیق کلام وحی را منتقل و فضای خانواده را شاد و زیبا کند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مسعود شریعتی در بازدید از کارگاه تولید پوستر «بهشت همین نزدیکی» که به مناسبت هفته ازدواج با موضوع خانواده و سبک زندگی اسلامی با حضور استاد مسعود نجابتی و هنرمندان پنج استان در یزد برگزار شد، ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع این هنرمندان گفت: زبان هنر و آثار هنری از جمله پوستر می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در انتقال پیام به مخاطبان و جامعه داشته باشد.

وی به نقش و جایگاه هنر در انتقال پیام‌های مرتبط با حوزه خانواده اشاره کرد و افزود: با توجه به سلایق مختلف در جامعه شاید بحث و گفت‌وگوی مستقیم دراین‌باره اثرگذاری چندانی نداشته باشد ولی یک اثر هنری به‌ویژه اثری که با الهام از آیات قرآن کریم نمونه آن در این کارگاه خلق شد، بهتر و مؤثرتر می‌‎تواند پیام‌های عمیق کلام وحی و آیه‌های زندگی را منتقل نموده و فضای خانواده و زندگی را شاد و زیبا کند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد ادامه داد: در این کارگاه هنرمندان استان‌های کرمان، خراسان‌های رضوی و جنوبی، سیستان و بلوچستان و یزد مباحث و مضامین مرتبط با خانواده و سبک زندگی اسلامی را با هنر و خلاقیت خود به نمایش گذاشتند و نشان دادند که ایرانی، همیشه هنرمند است و عقاید دینی، اسلامی و ایرانی را می‌تواند در قالب هنر به منصه ظهور برساند.

شریعتی پوسترهای تولید شده در کارگاه «بهشت همین نزدیکی» را زیبا، جذاب و حاوی پیام‌های مؤثر، ارزشمند و سازنده در زمینه خانواده، ازدواج و سبک زندگی دانست و از حوزه هنری یزد، استادان و هنرمندان شرکت کننده در این کارگاه قدردانی کرد.

وی همچنین بر گسترش تعامل و همکاری‌های دو جانبه بین این سازمان و حوزه هنری تأکید و خاطرنشان کرد: دبیرخانه ستاد سامان‌دهی امور جوانان که بر عهده این سازمان است از ظرفیت‎ دستگاه‌ها و نهادهای مختلف در اجرای مصوبات ستاد سامان‌دهی امور جوانان استان استفاده می‌کند که این کارگاه نیز در همین راستا برگزار شد.

این مقام مسئول افزود: با ارتقای همکاری‌ها و فعالیت‌های بین بخشی می‌توان با استفاده از ظرفیت‌های کوچک کارهای بزرگ، ماندگار و اثربخش انجام داد که این کارگاه نمونه بارز آن بود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد، حوزه هنری را یک پایگاه ارزشی، هنری و ادبی برای به صحنه آوردن جوانان دانست و اظهار داشت: این نهاد در عرصه‌های مختلف در زمینه به صحنه آوردن و مشارکت دادن جوانان و همچنین پیاده‌سازی سیاست‌های کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی در زمینه جذب جوانان در موضوع‌های فرهنگی، هنری و ادبی نقش مؤثری دارد.

این کارگاه سه روزه با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان یزد، دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد، حوزه هنری یزد، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد، کانون هنر شیعی، نهضت مردمی پوستر انقلاب و کانون طراحان یزد (ترنج) برگزار شد.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال