یکشنبه 17 آذر 1398

دیدار با شاعران عراقی در حوزه هنری

شعر - قلم - کتاب
    -     کد خبر: 8805
    -     تاريخ انتشار : 1398/5/20|13:27
به همت دفتر ادبیات ملل مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری، دیدار با شاعران عراقی سه‌شنبه ۲۲ مردادماه، ساعت ۱۵ در سالن سلمان هراتی حوزه هنری صورت می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، برنامه دیدار با شاعران عراقی «مرتضی التمیمی» و «علیاء المالکی» و شعرخوانی شاعران نام آشنای ایرانی، به همت دفتر ادبیات ملل مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری سه شنبه ۲۲ مردادماه، ساعت ۱۵ در سالن سلمان هراتی حوزه هنری برگزار می‌شود.

علیاء المالکی، شاعر و عضو اتحادیه نویسندگان عراق است. وی یکی از مؤسسین انجمن «نازک الملائکه» و عضو انجمن «نادی الشعر» است.

علیاء المالکی کارشناس هنرهای زیبا و طراحی روی پارچه است و علاوه بر فعالیت‌های ادبی، نویسنده، تهیه کننده و مجری برنامه‌های تلویزیونی شبکه العراقیه است. وی علاوه بر این، نویسندگی و تهیه‌کنندگی برنامه‌های مستند این شبکه را نیز عهده‌دار است و تاکنون در جشنواره‌های مطرح کشور عراق از جمله: المربد، السیاب، المتنبی، الجواهری و گلاویژ نیز مشارکت داشته است.

مرتضی التمیمی، شاعر، روزنامه‌نگار و مترجم است. وی یکی از شاعران کلاسیک‌سرای مطرح عراق است و تاکنون در همایش‌های متعددی هم حضور داشته است. «مریض علی سریرالسیاب»، از جمله دفتر شعرهای او است.

قابل توجه است، عموم علاقه‌مندان برای حضور در این برنامه می‌توانند سه‌شنبه ۲۲ مردادماه، ساعت ۱۵ به سالن سلمان هراتی حوزه هنری واقع در انتهای خیابان سمیه، تقاطع خیابان حافظ مراجعه کنند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال