شنبه 25 مرداد 1399
نشست تخصصی سالانه معاونان فرهنگی مراکز استانی حوزه هنری/۵

ابطحی : راهبرد شب‌های خاطره استان‌ها برگرفته بیانیه گام دوم انقلاب/ تعداد ۱۰۰ شب خاطره برای شش ماه اول سال ۹۸ به ثبت رسیده است

ابطحی
    -     کد خبر: 8765
    -     تاريخ انتشار : 1398/5/17|10:26
سرویس : استانها
بررسی برنامه‌های ثبت شده در خصوص شب‌های خاطره مراکز استانی در نشست معاونان انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، سید مهدی ابطحی دبیر کارگروه شب‌های خاطره مراکز استانی با حضور در نشست معاونان به برخی از برنامه‌های در نظر گرفته این بخش اشاره کرد و موانع و مشکلات موجود را یادآور شد.

ابطحی در ابتدا به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب به عنوان برنامه راهبردی دفتر شب خاطره اداره کل امور استان‌ها در سال ۹۸ قرار گرفته است.

دبیرکارگروه شب خاطره امور استان‌ها نگاه کاربردی به روایت خاطرات را در برنامه‌های شب خاطره مراکز استانی مورد تاکید قرار داد و گفت: نگاه درست از تجربه‌های گذشته برای برداشتن گام‌های استوار در آینده، تبیین شاخص‌های مدیریت انقلابی و جهادی و اعتقاد به اصل ما می‌توانیم، روایت رزمندگان جهان اسلام با نگاه به «تقابل دوگانه جدید اسلام و استکبار» بر اساس دیدگاه امام( ره ) از اسلام ناب و اسلام آمریکایی، معرفی الگوی سبک زندگی ایرانی اسلامی برگرفته از خاطرات زندگی دوران مقاومت و دفاع مقدس، از جمله سرفصل‌های برنامه‌های راهبردی دفتر شب خاطره مراکز استانی در سال ۹۸ خواهد بود.

وی به افزایش چشمگیر اجرای برنامه‌های شب خاطره در توالی زمانی سال های ۹۴ تا ۹۷ اشاره داشت و ادامه داد: بر اساس ثبت برنامه‌های شش ماهه سال ۹۸ تعداد ۱۰۰ برنامه به ثبت رسیده که نشان از تلاش و فعالیت چشمگیر مراکز استان‌ها در اجرای شب خاطره را نشان می‌دهد.

ابطحی از تعامل و همکاری مناسب مرزبانی، نیروی انتظامی و نیروی دریایی برای برپایی مراسم‌های شب خاطره به صورت مشترک خبر داد و گفت: شرایط برای استفاده از ظرفیت‌های نهادی نظامی در برپایی شب خاطره مهیا است همچنین مقرر شد تا تمامی استان‌ها یک ویژه برنامه شب خاطره را برنامه‌ریزی و اعلام کنند.

وی در پایان گفت: ۱۰ دوره آموزشی به صورت کارگاهی در زمینه فرم و اجرای شب خاطره برنامه‌ریزی شده است که برنامه زمانبندی آن به استان ها اعلام خواهد شد.

نشست تخصصی سالانه مراکز استانی به میزبانی حوزه هنری زنجان ۱۵ تا ۱۷ مردادماه برگزار می‌‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال