شنبه 29 شهریور 1399

امضای تفاهم‌نامه همکاری میان حوزه هنری و سازمان جهاد دانشگاهی تهران

امضای تفاهم نامه همکاری میان حوزه هنری و سازمان جهاد دانشگاهی تهران
    -     کد خبر: 8722
    -     تاريخ انتشار : 1398/5/15|12:45
در نشستی با حضور مدیران حوزه هنری و سازمان جهاد دانشگاهی تهران، تفاهم‌نامه همکاری در زمینه‌های فرهنگی و هنری و استفاده از ظرفیت‌های دو مجموعه امضا شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، نشست امضای تفاهم‌نامه همکاری میان حوزه هنری و سازمان جهاد دانشگاهی تهران ظهر امروز (سه‌شنبه 15 مرداد) با حضور جمعی از مدیران دو مجموعه برگزار شد.

در این نشست، مجدالدین معلمی معاون هنری حوزه هنری با تبریک 16 مردادماه به عنوان روز جهاد دانشگاهی بیان کرد: جهاد منشأ خیرها و برکات زیادی در سال‌های گذشته بوده است. درخشش‌های این مجموعه از موسسات علمی گرفته تا فضای رسانه‌ای و دانشجویی، نشان از آمادگی بسترهای تعامل دارد. حوزه هنری نیز همواره وظیفه تولید و آموزش علاقه‌مندان عرصه هنر را پیگیری می‌کرده است.
وی افزود: در حال حاضر گنجینه ارزشمندی از تولیدات هنری 40 ساله انقلاب را در اختیار دارد و این فرصت خوبی برای همکاری با سازمان جهاد دانشگاهی تهران است. رشد و پرورش هنرمندان انقلابی، برگزاری نمایشگاه‌های فرهنگی و هنری در دانشگاه‌ها در تعامل با سازمان جهاد دانشگاهی تهران می‌تواند از جمله اهداف این تفاهم‌نامه باشد. برای مثال در حوزه‌های تجسمی تولیدات حوزه هنری می تواند در فضای دانشگاهی کشور به نمایش گذاشته شود.

معلمی: حوزه هنری و سازمان جهاد دانشگاهی ظرفیتهای زیادی برای همکاری دارند
معاون هنری حوزه هنری با اشاره به سایر ظرفیت‌های همکاری میان حوزه و جهاد توضیح داد: انتشارات سوره مهر به عنوان یکی از مهم‌ترین انتشارات کشور که ادبیات تازه‌ای را وارد فضای نشر، سربازان جنگ را به عنوان راوی و تاریخ‌نگار معرفی و نقش زنان در جنگ را بازنمایی کرده است، می‌تواند از دیگر زمینه‌های همکاری مشترک باشد.
وی ادامه داد: همچنین همایش‌ها و جشنواره‌های تخصصی حوزه هنری که با حساسیت و دقت بسیار برگزار می‌شود و این مجموعه توانایی و ظرفیت زیادی برای برگزاری جشنواره‌های جهاد دانشگاهی را دارد. ضمن اینکه این حوزه و جهاد می توانند برخی از جشنواره‌های خود را تجمیع کنند.

رحیمیان: دانشجویان امانتهای خانوادهها هستند که به دانشگاه سپرده میشوند
در ادامه، جمال رحیمیان سرپرست معاونت فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی تهران گفت: حوزه هنری و سازمان جهاد دانشگاهی تهران در موارد بسیاری با یکدیگر سنخیت دارند و چه بسا جا داشت بسیار زودتر از اکنون، این دو نهاد انقلابی به همکاری بیشتر بپردازند. کار در حوزه فرهنگ و هنر بسیار دشوار است و اگر به تعبیر مقام معظم رهبری با رویکرد هنری همراه نباشد، تاثیرگذاری شایسته خود را نخواهد داشت.
وی ادامه داد: دانشگاه تهران با بیش از 50 هزار نخبه دانشگاهی فرصتی را برای نتیجه‌بخشی اقدامات فرهنگی و هنری فراهم می‌کند. دانشگاه تهران همچنین بزرگ‌ترین خوابگاه خاورمیانه را در بیش از 4 هزار دانشجوی دختر و 4 هزار دانشجوی پسر در اختیار دارد. این تفاهم‌نامه غنیمتی است که بتوانیم فقدان همکاری‌های فرهنگی و هنری را با نهاد انقلابی حوزه هنری جبران کنیم. دانشجویان امانت‌های والدین‌شان هستند که دست‌کم به مدت 4 سال به دانشگاه سپرده می‌شوند. لذا هر اقدامی که در جهت رشد و ارتقای فرهنگی و هنری‌شان انجام شود، ما از آن استقبال می کنیم.
رحیمیان خاطرنشان کرد: تحقق این هدف ادای دین و رسالت فرهنگی و هنری و اجرای منویات مقام معظم رهبری است. من حوزه هنری را خانه خودم می‌دانم و از سال 68 که در جلسات «عصر شعر» حوزه شرکت می‌کردم تاکنون این مجموعه را خانه دوم خود می‌دانم.

زرویی نصرآباد: حوزه هنری نسبت به هنر انقلاب دغدغهمند است
در ادامه، محمد زرویی نصرآباد مدیرعامل سپهر سوره هنر که برگزاری محافل و جشنواره های حوزه هنری را برعهده دارد، بیان کرد: تجربه همکاری خوب حوزه هنری با سازمان جهاد دانشگاهی تهران در هفته هنر انقلاب باعث شکل‌گیری این تفاهم‌نامه شد. برنامه‌های مفید و مناسبی در حوزه هنری برای قشر نخبه و دانشگاهی در جریان است. به دلیل متولی بودن و دغدغه‌‌مندی حوزه هنری در بحث هنر انقلاب، این مجموعه حساسیت و مداقه زیادی برای تولیدات هنری خود دارد. امیدواریم این تفاهم‌نامه همکاری بر گسترش این عملکرد بینجامد.

عباس حسین‌نژاد قائم مقام سپهر سوره هنر، محمدرضا زنگنه معاون اجرایی معاونت هنری حوزه هنری، رضا فرید زاده مدیر جهاد دانشگاهی کوی دانشگاه تهران، حسین اسلامی مدیر اجرایی و هماهنگی معاونت فرهنگی، احمد آرش مدیر انتشارات، حسین آشوری مدیر مرکز آفرینش‌های هنری، لیلا سنگی مدیر دفتر مطالعات و نیازسنجی سازمان جهاد دانشگاهی تهران نیز در این نشست حضور داشتند.

هدف از امضای این تفاهم نامه عبارت‌اند از: برقراری تعامل سازنده بین دو نهاد انقلابی حوزه و جهاد در راستای ترویج ارزش‌های اسلام و انقلاب اسلامی و تحقق آرمان‌های مقدس امام خمینی(ره) و منویات مقام معظم رهبری با استفاده از ظرفیت‌های مادی و معنوی موجود در هریک از طرفین تفاهم‌نامه در زمینه های فرهنگی هنری، آموزشی و پژوهشی.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال