یکشنبه 17 آذر 1398
به تهیه‌کنندگی حوزه هنری کودک و نوجوان؛

فیلم کوتاه «وقت لبخند انار» به جشنواره‌های «ریمبود» و «مونترال» راه یافت

وقت لبخند انار
    -     کد خبر: 8716
    -     تاريخ انتشار : 1398/5/15|11:30
رهبر قنبری، کارگردان سینما، از راهیابی فیلم کوتاه «وقت لبخند انار» به تهیه‌کنندگی حوزه هنری کودک و نوجوان به جشنواره‌ «ریمبود» فرانسه و بخش کودک جشنواره «مونترال» کانادا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، رهبر قنبری کارگردان فیلم کودک «وقت لبخند انار» گفت: فیلم کوتاه «وقت لبخند انار» سال گذشته به همت حوزه هنری کودک و نوجوان در ده دقیقه تولید شد و داستان پسر نوجوانی است که در یک باغ انار از سبد پیرزن صاحب باغ، پنهانی انارها را برمی‌‌دارد، ولی او نیت دیگری دارد.

وی افزود: این فیلم تاکنون در بخش مسابقه جشنواره‌هایی در کشورهای رومانی، آمریکا، اسپانیا و هند پذیرفته شده و به نمایش درآمده است.

این کارگردان ادامه داد: اخیرا هم «وقت لبخند انار» در بخش مسابقه جشنواره ریمبود فرانسه (۲۶ مهرماه) و مونترال کانادا (نیمه دی‌ماه) راه یافته است.

قنبری با انتقاد از وضعیت سینمای کودک و نوجوان نیز گفت: متاسفانه سینمای کودک وضعیت خوبی ندارد؛ برای برون‌رفت از این وضعیت هم نهادهای مربوط به سینما باید از سنت غلطشان دست بکشند. سینمای کودک و نوجوان نیاز به نفس تازه و مبتنی بر دنیای جدید دارد. باید برویم به دنبال گروه‌های جوان‌تر و آگاه به دنیای کودکان و نوجوانان. شهرموش‌ها را اگر باز مثل بیست سال قبل بسازی لطف ندارد، اما انیمیشن سه بعدی با تکنیک‌های جهانی قطعا بیشتر مورد استقبال قرار می‌گیرد.

این کارگردان تاکید کرد: کارگردان‌های ما باید خودشان را به فضای ذهنی کودکان نزدیک‌تر کنند. خصایص انسانی مانند شجاعت، طماع نبودن، مردانگی و... باید در کنار تعاریف جدیدی مثل حفظ محیط زیست و فضای روز کودکان قرار گیرد.

کارگردان «وقت لبخند انار» ادامه داد: در حال حاضر تولیدات تلویزیون برای گروه سنی کودک و نوجوان، صرفا سرگرمی کودک است نه فیلم کودک با تعریف نو. تلویزیون چیزی آموزش نمی‌دهد جز مجری‌هایی که آواز می‌خوانند و لباس حیوانات را می‌پوشند؛ صرفا یک سرگرمی مبتذل.

وی با بیان اینکه وضعیت برای فیلم نوجوانان از کودکان هم بدتر است، گفت: نوجوانی لحظه تجربه بی‌خطر دوران بزرگسالی است آن هم زیر نظر پدر و مادر. لحظه تجربه آینده‌ای است که به‌زودی به سراغ نوجوان خواهد آمد. ما باید نوجوان را آماده بزرگسالی کنیم و این بسیار مهم است.

گفتنی است، عوامل فیلم کوتاه «وقت لبخند انار» عبارت اند از تهیه‌کننده: حمید حسین‌زاده، مجری طرح: بهنام بهادری، دستیار اول کارگردان و برنامه‌‌ریز: امیر رحمت حیدری، مدیر فیلم‌برداری: علی شهریاری، تدوین: امین اشرفی، طراح صحنه و لباس: ماهرخ کیانیان، صدابردار: حمید رحمت حیدری، موسیقی: سعید طاهرخانی، مدیر تولید: امیرهوشنگ فراهانیان، بازیگران: سید محسن موسوی‌زاد، محمدرضا خوشحال‌سرمست، هلن کاراپتیان، علی ایران‌نژاد، پدرام مرادی و علی ابراهیمی.

انتهای پیام/

 

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال