شنبه 5 مهر 1399

مجموعه گفتارهای رهبر انقلاب درباره کتاب به زبان ترکی منتشر شد

من و کتاب
    -     کد خبر: 8623
    -     تاريخ انتشار : 1398/5/8|12:08
کتاب «من و کتاب» شامل مجموعه گفتارها و نظرات مقام معظم رهبری درباره کتاب و کتاب‌خوانی به زبان ترکی استانبولی ترجمه و منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، کتاب «من و کتاب» شامل مجموعه گفتارها و نظرات رهبر انقلاب از سوی انتشارات کوثر ترکیه با ترجمه متین آتام در شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و در ۱۶۴ صفحه به زیور طبع آراسته شد.

کتاب «من و کتاب» مجموعه گفتارها و نظرات مقام معظم رهبری درباره کتاب و کتاب‌خوانی است که در دیدارهای مختلف نویسندگان و مسئولان فرهنگی و نیز بازدیدهای ایشان از نمایشگاه‌های کتاب بیان شده است.

این بیانات در چهار فصل با عنوان‌های اهمیت کتاب و کتاب‌خوانی، من و کتاب، نقد وضع موجود و چه باید کرد تنظیم شده و فصل پنجم و ششم به یادداشت‌ها و دست‌خط‌ های ایشان در کتاب‌های مختلف (عمدتا با موضوع دفاع مقدس) اختصاص یافته است.

نگاه رهبر انقلاب در این کتاب بیشتر به تبیین جایگاه کتاب و نیز نقد میزان اهمیت کم کتاب در میان جامعه و در آخر ارائه راه‌حل برای مرتفع شدن این مشکل است. همچنین در دو فصل آخر کتاب‌هایی از قبیل جنگ پابرهنه، پابه‌پای باران، زنده‌باد کمیل، جشن حنابندان، فرمانده من و... مورد توجه رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای قرار گرفته است. این کتاب از جهت آشنایی بیشتر با نظرات و دیدگاه‌های عالی‌ترین مسئول کشور درباره کتاب و نیز آگاهی از میزان توجه ایشان به این مقوله می‌تواند مفید باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال